Materiał Partnera

Jaki wypełniacz wybrać do zabezpieczenia produktów w kartonie?

Jaki wypełniacz wybrać do zabezpieczenia produktów w kartonie?

Odpowiednie zabezpieczenie kartonu od zewnątrz nie zawsze wystarczy do tego, aby towar dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Ważne jest, aby skutecznie wypełnić wolne przestrzenie wewnątrz za pomocą dedykowanych do tego wypełniaczy. Mogą być wykonane z papieru lub tworzyw biodegradowalnych. Popularnym sposobem jest też umieszczanie w środku specjalnych poduszek wypełnionych powietrzem.

Wypełniacze papierowe

To jedna z droższych, ale jednocześnie bardziej ekologicznych opcji zabezpieczenia wolnych przestrzeni w pakunku. Przede wszystkim problemu nie stanowi ich magazynowane, ponieważ zajmują niewiele miejsca. W łatwy i przyjazny dla środowiska sposób można je utylizować, gdyż podlegają w całości recyklingowi. Mogą przybierać różne formy. Bardzo często wykorzystuje się gnieciony maszynowo papier. Potrzeba do tego specjalnego urządzenia. Jego wynajem dla firm oferuje między innymi producent opakowań foliowych firma Techno, mający swoje oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Gliwicach i Świętej Katarzynie. To bardzo prosta i skuteczna metoda zabezpieczenia przedmiotów w transporcie. Papier zachowuje odpowiednią sztywność i unieruchamia zawartość pakunku wewnątrz.

Poduszki powietrzne

Innym rodzajem wypełniaczy są foliowe poduszki wypełnione powietrzem. Są zdecydowanie tańszą alternatywą dla gniecionego papieru, jednakże nie nadają się do zabezpieczenia ostrych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić powierzchnię wypełniacza i spowodować ubytek powietrza, a tym samym pogorszyć jakość ochrony. Ponadto ich główną zaletą jest to, że nie wpływają znacząco na masę paczki, co ma znaczenie, biorąc pod uwagę koszty wysyłki. Do ich utworzenia również potrzebna jest specjalna maszyna, jednak wiele firm oferuje jej dzierżawę, a także montaż u klienta z objaśnieniem użytkowania. Takie rozwiązanie pozwala na produkcję poduszek według własnego zapotrzebowania bez konieczności magazynowania nadmiaru materiału. Ponadto urządzenia do wytwarzania tego rodzaju wypełniacza zajmują niewiele miejsca.

Wypełniacz w postaci małych kulek

Najczęściej jest wykonywany ze styropianu lub innych lekkich tworzyw sztucznych. Jednakże coraz więcej firm działających w branży opakowaniowej oferuje swoim klientom wypełniacz biodegradowalny, który wytwarza się z naturalnych materiałów, podlegających kompostowaniu i utylizacji, na przykład poprzez rozpuszczenie w wodzie. Idealnie dopasowuje się do kształtu przedmiotu umieszczanego w kartonie, niezależnie od jego wielkości. Aby zapewnić skuteczną ochronę, wypełniacz umieszcza się na dnie opakowania, a następnie zasypuje się nim przedmiot. Jego magazynowanie jest proste ze względu na to, że producenci dystrybuują go w workach o określonej pojemności. Lekkość wypełniacza również nie wpływa na ciężar pakunku.

Opracowanie:
Wrocław, Tadeusza Kościuszki 150
tel. 71 342 26 45
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz