Artykuł sponsorowany

Jaki wybrać domofon do domu?

Jaki wybrać domofon do domu?

Wybór domofonu możemy wydawać się prosty, ponieważ na pierwszy rzut oka nie widzimy zbyt wielkich różnic między urządzeniami. Odpowiednio wybrany domofon pomaga zapewnić domownikom komfort, dzięki odpowiedniej funkcjonalności, ale również bezpieczeństwo, ponieważ ogranicza dostęp na posesję nieproszonym osobom. Dowiedz się, jaki domofon będzie dla Ciebie najlepszy.

Domofon cyfrowy czy analogowy?

Wiele osób nawet nie wie, czym różni się domofon cyfrowy od analogowego. Otóż domofon analogowy najczęściej składa się z jednego bramofonu oraz jednego lub dwóch unifonów. Jakość dźwięku w tej konfiguracji nie jest najlepsza, a możliwość obsługi większej ilości unifonów ograniczona. Zaletą jednak domofonu analogowego jest ich prostota, jednak wpływa to również na ograniczenie ilości funkcji dodatkowych. Domofon cyfrowy działa najczęściej dzięki centralce z dekoderami. Oferuje on wyższą jakość połączeń oraz możliwość podpięcia większej ilości unifonów. Jest to idealne rozwiązanie, które często stosuje się w budynkach wielorodzinnych. Istnieje również coś takiego jak domofon analogowo-cyfrowy, który łączy zalety obu typów. Analogowe unifony chociaż nie zapewniają najlepszej jakości dźwięku, cyfrowy bramofon może być wzbogacony o funkcje otwierania drzwi kodem bądź nawet kartą magnetyczną. To rozwiązanie najlepsze jest dla domu jednorodzinnego, jednak w przypadku wielorodzinnym będzie zbyt ograniczone.

Czym jest wideofon?

Wideofony nazywane są bardziej rozbudowanymi domofonami. Uwzględniono w nich kolorowe kamery i ciekłokrystaliczne monitory. Kiedy naciskamy przycisk w bramofonie, automatycznie uruchamia się kamera. Bardzo przydatne jest to, że możemy włączyć ją za pomocą wewnętrznego unifonu. Jeżeli nie ma nikogo w domu, naciskając przycisk w furtce kamera się uruchamia i rozpoczyna się rejestracja obrazu. Obraz zapisuje się w pamięci wraz z datą oraz godziną. Zebrane obrazy możemy odtwarzać w dowolnej chwili. Jest to świetna opcja szczególnie wtedy, kiedy domownicy często przebywają poza domem. Nowocześniejsze wideofony pozwalają nam również na monitoring otoczenia. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku kamera będzie rejestrowała obraz automatycznie, zapisując go w określonych odstępach czasowych. Dzięki zewnętrznej karcie pamięci informacje można przenieść do komputera PC. Jeśli chcemy zakupić wideofon, musimy pamiętać o polu obserwacji. Jeśli chcemy zapewnić odpowiednią widoczność, możemy zamontować dodatkową kamerę. Standardowa ma kąt widzenia wynoszący około 80 stopni, jednak nie każdego to zadowala. Chcąc zakupić domofon bądź wideofon, powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada wysokiej jakości produkty, np. firmy Eltech - Telecom, w której ofercie znajdziemy domofony analogowe, cyfrowe oraz wideofony.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz