Materiał Partnera

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma układanie klocków?

Jaki wpływ na rozwój dziecka ma układanie klocków?

Klocki to rodzaj zabawek, które odpowiednie są dla dzieci na każdym etapie jego rozwoju. Ich niezliczone zalety sprawiają, że stają się jedną z najbardziej uniwersalnych form rozrywki, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w każdym wieku. Pobudzają wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Układanie klocków to wspaniała okazja na wspólną zabawę z rodzicami, a także z rodzeństwem czy rówieśnikami. Dlaczego warto kupować dzieciom klocki?

Korzyści, które daje układanie klocków

Każdy rodzic chce, by jego dziecko miało wspaniałe dzieciństwo, wypełnione radością i beztroską zabawą. Może być ona jednak pożyteczna, odkrywcza i edukacyjna. Te wszystkie cechy kryje w sobie układanie klocków. Z pozoru zwyczajne, proste przedmioty, jednakże bagatelizowanie ich nie jest dobrym pomysłem. Mają bowiem niezwykle korzystny wpływ na wiele czynników rozwoju dziecka. Przede wszystkim, u najmłodszych pobudzają bodźce odpowiadające za sprawność manualną, koordynację ruchową, gdyż zmuszają do przekładania, wkładania elementów, wyciągania ich, nakładania na siebie. Oprócz tego pobudzają wyobraźnię, dzięki czemu dziecko staje się bardziej kreatywne i otwarte na nowe doświadczenia. Klocki dają niezliczone możliwości tworzenia przeróżnych budowli, torów, tras, konstrukcji, przez co dziecko zyskuje umiejętność myślenia przestrzennego. Wzmagają spostrzegawczość, uczą cierpliwości oraz koncentracji na konkretnym zajęciu. Możemy wówczas zaobserwować, jakimi cechy charakteru odznacza się nasze dziecko – jest spokojne i opanowane, a może raczej temperamentne, ambitnie wykonuje zadania, czy szybko się poddaje. Hurtownia zabawek Imperial oferuje klocki w różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu dziecko uczy się rozpoznawania barw, umie odróżnić trójkąt od kwadratu, zdobywa pierwsze umiejętności matematyczne.

Jakie klocki wybrać?

Wśród zabawek największą popularnością cieszą się te wykonane z naturalnych materiałów. Dlatego warto zdecydować się na klocki drewniane, które każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Symbol poprzedniej epoki wraca do łask, by przynosić pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Pierwsze klocki dla dziecka powinny był kolorowe i zawierać wszystkie podstawowe kształty. W myśl zasady im prostsze, tym lepsze, gdyż silniej oddziałują na wyobraźnię. By stworzyć coś wyjątkowego trzeba włożyć więcej pracy i pomysłowości. Specjaliści z hurtowni Imperial radzą by dla starszych dzieci wybierać takie, które wymagają większej zręczności i zdolności manualnych. Popularne są również klocki konstrukcyjne. Tworzy się z nich różne pojazdy, postaci, ale także możliwe jest tworzenie własnych, kreatywnych konstrukcji. Zabawa  klockami to wspaniała, rozwijająca w wielu aspektach rozrywka.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Szajnochy 11
tel. 52 342 45 76
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz