Materiał Partnera

Jaki wpływ na organizm człowieka ma twarda woda?

Jaki wpływ na organizm człowieka ma twarda woda?

Chyba każdy z nas słyszał już termin „twarda woda”. Większość osób, która się z nim zetknęła wie, jaka jest przyczyna twardej wody w kranie. Jednak czy wiemy, jaki wpływ na organizm człowieka ma twarda woda, która występuje i w domu i w pracy? Wiemy, że może uszkodzić urządzenia domowe: czajniki, pralkę i zmywarkę. A co z nami i naszymi organizmami? Czy warto inwestować w filtry i urządzenia eliminujące ten problem?

Firma Intelio John Piotr istnieje na rynku od 1990 roku, swoją siedzibę ma w Opolu. Jednak usługi kieruje do klientów z województw: Wielkopolskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego i Śląskiego. Od lat zdobywa doświadczenie w zakresie doradztwa przy projektowaniu instalacji wodnych i procesach uzdatniania wody. Oferowane przez nas rozwiązania mają zastosowanie w większości branż jak gastronomia, rolnictwo czy przemysł, ale również i w naszych mieszkaniach czy domach.

Twarda woda, czy mamy się jej bać?

Twarda woda kojarzy się nam głównie z trudnym do usunięcia osadem. Jednak wiele osób lubi pić wodę prosto z kranu w przekonaniu, że jest to woda czysta i w żadnym stopniu nie zaszkodzi nam i naszym bliskim. Trzeba przyznać, że taka woda ma w swoim składzie pierwiastki, które potrzebne są naszemu organizmowi. Chodzi tu o wapń i magnez, które są w takiej formie lepiej wchłaniane. Patrząc na stan naszego kranu w łazience możemy mieć jednak wątpliwość, czy ta woda na pewno nam nie zaszkodzi. Należy, bowiem pamiętać, że istnieją różne poziomy twardości wody! Tak więc nadmiar tych pierwiastków w skrajnych przypadkach może mieć negatywny wpływ na nasz organizm! Szczególną ostrożność muszą zachować osoby chore i z problemami krążeniowymi.

Dlaczego warto uzdatniać wodę?

Twarda woda przez wysoką zawartość niektórych pierwiastków może charakteryzować się dość nieciekawym zapachem i posmakiem. Często słyszymy od klientów komentarze, że woda pachnie chlorem. Niektórzy twierdzą, że wpływa to na jakość i smak gotowanych przez nich potraw. Filtrowanie wody pozwoli znacznie poprawić jej smak. Usuniemy również chemiczne i bakteryjne zanieczyszczenia i będziemy mogli spokojnie spożywać każdą jej ilość bez obaw o jej wpływ na nasz organizm. Nasza unikalna technologia polega na zmianie struktury wodorowęglanu wapnia. Mogą Państwo zapoznać się z ofertą generatorów impulsowych przeznaczonych dla Vendingu i pojedynczych urządzeń AGD w domu, biurze czy w firmie. Nasza oferta kierowana jest również do klientów indywidualnych, zapraszamy do konsultacji!

Opracowanie:
Opole, Cygana 4 lok. 416
tel. 502 342 155
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz