Artykuł sponsorowany

Jaki usługi i wyroby tartaczne oferuje firma Drew-Max?

Jaki usługi i wyroby tartaczne oferuje firma Drew-Max?

W dzisiejszych czasach wiele branż jest ściśle ze sobą powiązanych. Przykładem mogą być usługi tartaczne, które często dotyczą produkcji drewna budowlanego. Poza tym z wyrobów tartacznych korzysta się np. w przemyśle meblarskim. Z usług tartacznych na wysokim poziomie możesz skorzystać w tartaku Drew-Max z Przytuł. Jej pracownicy świadczą usługi przecierania drewna. Jakie wyroby z tego powstają?

Jakie wyroby tartaczne możesz kupić w tartaku?

Usługi tartaczne powiązane są z wieloma branżami, w tym budownictwem i przemysłem. W każdej z tych branż wykorzystuje się jednak inne wyroby z drewna. Tartak Drew-Max działający w miejscowości Krasnosielc, zajmuje się produkcją rozmaitych wyrobów. W asortymencie znajdziesz przede wszystkim:

  • więźby dachowe,
  • łaty i kontrłaty dachowe,
  • tarcicę obiciową,
  • tarcicę struganą konstrukcyjną,
  • tarcicę obrzynaną,
  • tarcicę nieobrzynaną,
  • kantówki strugane,
  • krawędziaki.

Do produkcji wyrobów tartacznych wspomniana wcześniej firmy wykorzystuje zarówno drewno z drzew liściastych, jak i iglastych. Zazwyczaj są to dęby, buki, brzozy, olchy, świerki, a także sosny. Warto też zaznaczyć, że materiały pozyskiwane przez tartak Drew-Max, pochodzą od dostawców prowadzących zrównoważoną gospodarkę leśną. Poza wymienionymi produktami pracownicy tej firmy są też w stanie wykonać elementy ogrodzeń drewnianych, bram, furtek, a nawet podłóg, ścian, sufitów i części architektury ogrodowej. Co więcej, możesz liczyć na usługi przecierania drewna z własnych zasobów. Uzupełnieniem usług jest impregnacja drewna konstrukcyjnego. Dzięki temu elementy drewniane są odporne na działanie wilgoci i wyróżniają się trwałością.

Czym jest tarcica?

Jak zostało wspomniane wcześniej, jednym z wyrobów oferowanych przez tartaki, jest tarcica. Materiał ten dostępny jest pod różnymi postaciami. Produkcja tarcicy polega na przecieraniu kłody za pomocą traka do momentu rozpiłowania go na mniejsze części. Zatem tarcica to deski o różnych wymiarach, które przeznaczone są do realizacji np. prac budowlanych lub produkcji mebli. Najogólniej te wyroby tartaczne dzieli się na tarcicę obrzynaną i nieobrzynaną. Jak zaznacza fachowiec z firmy Drew-Max z Przytuł na terenie województwa mazowieckiego:

Tarcica obrzynana to taka, która ma płaskie wszystkie krawędzie, a dodatkowo są one obrobione. Z kolei tarcica nieobrzynana ma obrobione wyłącznie dwie równoległe płaszczyzny,  jej boczne krawędzie pozostają obłe.

Zanim jednak tarcica trafi do sprzedaży i będzie można ją wykorzystać, niezbędne jest poddanie jej jeszcze jednemu procesowi. Mowa o suszeniu. Tartaki w tym celu wykorzystują rozmaite sposoby. Niekiedy wyroby z drewna suszone są na powietrzu, a czasem używa się specjalnych suszarek do drewna. Dopiero gdy tarcica zostanie odpowiednio wysuszona, można ją sprzedawać i wykorzystywać np. do prac budowlanych.

Opracowanie:
Przytuły 53
tel. 509 074 686
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz