Materiał Partnera

Jaki typ rolet zewnętrznych wybrać?

Jaki typ rolet zewnętrznych wybrać?

Rolety zewnętrzne mogą okazać się nieocenioną pomocą dla tych z nas, którzy chcą zwiększyć izolację cieplną swoich budynków oraz zwiększyć ich bezpieczeństwo. Jednakże ,roleta rolecie nierówna, warto zatem przed podjęciem decyzji o zakupie zapoznać się z ich typami. Na rynku dostępne są między innymi rolety podtynkowe, natynkowe i nadstawne. Przy wyborze najważniejszy jest moment montażu rolet.

Jakie jest kryterium doboru rodzaju rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne zyskują na popularności – przede wszystkim dlatego, że zwiększają izolację cieplną budynku, a zatem pozwalają oszczędzić: mniej ciepła „ucieka” przez okna, dzięki czemu ograniczają się nasze wydatki na ogrzewanie. W naszym klimacie rolety tego typu są zatem nieocenione – zdecydowanie warto w nie zainwestować, kontaktując się np. z firmą Stoltmann, która ma je w swojej ofercie. Prócz tego, że rolety zewnętrzne pozwalają oszczędzić na ogrzewaniu, zapewniają sporą dozę intymności i przede wszystkim – bezpieczeństwa. Te z nich, które wyposażone są w systemy antywłamaniowe, są w zasadzie nie do sforsowania przez zwykłego złodzieja (a warto wiedzieć, że to okna są najczęściej słabym punktem domów).

Wybór rolet zewnętrznych nie ogranicza się wyłącznie do ich koloru czy rozmiaru (dopasowanego oczywiście do wielkości wnęki okiennej). Kluczowy jest sposób montażu rolet, zależny przede wszystkim od tego, w jakim momencie będziemy je instalować.

Podstawowe typy rolet zewnętrznych

Jeżeli mowa o nowym budynku, możemy zastosować rolety podtynkowe – dzięki specjalnemu kształtowi nadproża możemy ukryć skrzynkę rolety pod tynkiem lub klinkierem. Co istotne, możemy dzięki temu skutecznie ją docieplić, zwiększając dodatkowo nasze oszczędności z tytułu ogrzewania. Rolety podtynkowe wyglądają bardzo estetycznie – brakuje im wystających elementów i wpasowują się idealnie w elewację budynku, co nadaje im elegancji.

Podobnie eleganckie są rolety nadstawne, czyli naokienne – montuje się je razem z oknem, więc można je zastosować także w przypadku wymiany stolarki; musimy jednak pamiętać o tym, że w takim wypadku konieczne będzie zmniejszenie wysokości okna o wysokość skrzynki rolety zewnętrznej. Rolety nadstawne to jedyny typ rolet, do których serwisanci dostaną się od środka budynku.

Najbardziej uniwersalnym rodzajem rolet zewnętrznych są rolety natynkowe, które można montować niezależnie od tego, czy zaplanowano ich obecność na etapie projektowania budynku. Nie trzeba także wymieniać okna. Rolety natynkowe montowane są całkowicie na zewnątrz elewacji budynku, z wystającą skrzynką. Ogromnym ich plusem jest to, że można je dopasować do wszystkich typów okien i budynków.

Opracowanie:
Brusy, 2 Lutego 5
tel. 52 396 91 91
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz