Jaki termofor wybrać na chłodne dni?

Jaki termofor wybrać na chłodne dni?

By umilić sobie jesienne i zimowe dni i wieczory, warto zaopatrzyć się w termofor. Przyjemne ciepło daje ukojenie, rozluźnia i działa terapeutycznie. Przykładanie ciepłego termoforu do ciała może pomóc pozbyć się uporczywego bólu. Dowiedz się, jak działa termofor. Przeczytaj, jakie są najpopularniejsze rodzaje termoforów i który wybrać na jesień i zimę.

Jak działa termofor?

Tradycyjny i najczęściej spotykany termofor to gumowy pojemnik, który należy napełnić gorącą wodą. Jego działanie nie jest skomplikowane. Dzięki napełnieniu pojemnika gorącą wodą termofor długo utrzymuje ciepło.

Do czego służy termofor?

Termofor można wykorzystać na wiele sposobów:

  • Jako rozgrzewacz na chłodne dni – można rozgrzać całe ciało lub poszczególne partie, w szczególności zmarznięte dłonie i stopy, ciepły termofor pobudza krążenie krwi
  • W celach relaksacyjnych i odprężających, by rozluźnić napięte mięśnie lub ułatwić zasypianie
  • Jako sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych, w tym bólu brzucha, zęba, kręgosłupa, stawów, bólu menstruacyjnego – dzięki temu możesz ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych
  • Dla małych dzieci i niemowląt – termofor można przykładać do brzuszka, by pozbyć się wzdęć i kolek
  • Gdy dopadnie nas grypa i musimy przebywać w cieple

Termofor to świetny pomysł na świąteczny prezent. Z pewnością ucieszy się z niego zarówno babcia i dziadek, jak i nastolatka.

Jakie są rodzaje termoforów?

Na rynku najbardziej popularne są termofory gumowe, żelowe i elektryczne.

Termofor gumowy

Najchętniej wybierany, ponieważ nie jest drogi, jednak ma sporo wad. Wraz z niską ceną nie idzie wysoka trwałość. Codzienne użytkowanie sprawia, że guma traci elastyczność i może pękać. Nie jest to bezpieczna opcja, bo wylanie wody przez uszkodzoną powierzchnię może skończyć się poparzeniem. Na początku użytkowania zapach gumowego termoforu może być dla niektórych męczący.

Termofor żelowy

Jeśli zależy ci na bezpieczeństwie, wybierz termofor żelowy. To większy wydatek, ale się opłaca. Termofor nie wymaga uzupełniania gorącą wodą. Przed użyciem należy włożyć go do mikrofalówki. Można również włożyć go do zamrażalki, jeśli chcemy wykonać zimne okłady. Taki termofor jest komfortowy, ponieważ przez długi czas utrzymuje ciepło lub zimno.

Termofor elektryczny

Najdłużej ciepło utrzymuje termofor elektryczny, aż do 7 godzin. Taki termofor pozwala również na regulację temperatury. Wcześniej należy podłączyć go do prądu.

Termofor z pestek wiśni

To tak zwany suchy termofor, który długo utrzymuje ciepło lub zimno. Dostępny w formie poduszki, która dopasowuje się do ciała. Termofor z pestek wiśni nie grozi wylaniem ani poparzeniem, ponieważ przed użyciem należy umieścić go w mikrofalówce lub na grzejniku. To ekologiczne rozwiązanie idealne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Termofor dla dzieci

Na rynku dostępne są specjalne termofory dla dzieci w rozmaitych kształtach. Dzieciom szczególnie spodobają się te pluszowe. Termofory łagodzą dolegliwości i ułatwiają maluchom zasypianie. Są przeznaczone zarówno dla niemowląt, jak i starszych dzieci.

Jak bezpiecznie używać termoforu?

W przypadku termoforów gumowych woda nie może być wrząca. Zanim napełnisz termofor, koniecznie sprawdź temperaturę wody. Pamiętaj, by nie dopełniać pojemnika maksymalnie. Poza tym sprawdź, czy korek jest dobrze dokręcony.

Nigdy nie kładź termoforu bezpośrednio na skórę. Na rynku dostępne są specjalne ubranka. Jeśli takiego nie masz, przyłóż do skóry ręcznik lub bawełnianą ściereczkę. 

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także