Artykuł sponsorowany

Jaki sprzęt warto wynająć do prac ogólnobudowlanych?

Jaki sprzęt warto wynająć do prac ogólnobudowlanych?

Zakup nowego sprzętu budowlanego w postaci narzędzi, maszyn lub elektronarzędzi wiąże się ze znacznymi wydatkami rzędu od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wielu wykonawców robót, chcąc zorganizować profesjonalne zaplecze do jednorazowych inwestycji, udaje się do lokalnych wypożyczalni i korzysta z usługi wynajmu różnych narzędzi. W naszym artykule podpowiemy, jakie urządzenia warto wypożyczyć, by ukończyć budowę szybko i bez dodatkowych kosztów.

Energia elektryczna i cieplna na budowie

Poważnym problemem, jaki pojawia się często już na etapie budowy fundamentów, jest brak energii elektrycznej, spowodowany wydłużonymi terminami wykonania przyłączy przez miejscowy zakład energetyczny. Aby nie hamować postępu prac, można wynająć agregat prądotwórczy spalinowy. Nowoczesne generatory zapewniają od 2 kW do nawet 50 kW mocy, dzięki czemu możliwa jest kompleksowa realizacja wszelkich prac, wymagających zastosowania elektronarzędzi. Wczesną wiosną, jesienią i zimą nieocenione na budowie są również nagrzewnice elektryczne, które zapewniają komfort cieplny podczas pracy oraz pozwalają uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza wewnątrz pomieszczeń, co sprzyja wysychaniu różnych materiałów: posadzek, tynków czy farb.

Elektronarzędzia i urządzenia do obróbki betonu

Jednym z najważniejszych urządzeń, niezbędnych na każdym placu budowy, wykorzystywanym zarówno do stanów surowych, jak i wykończeń, jest betoniarka, służąca do mieszania betonu i zapraw cementowych. Taki sprzęt, o pojemności 110 l lub 150 l najlepiej wynająć, zamiast tracić czas i pieniądze na poszukiwania oraz zakup nowego urządzenia – radzi Paweł Gałązka z firmy Kons-Met Maszyny budowlane, specjalizującej się w wypożyczaniu, serwisie i sprzedaży sprzętu renomowanych marek: Makita, Bosch, Metabo, Yato. I dodaje: planując budowę, warto też zaopatrzyć się we frezarki, młoty wyburzeniowe, wiertnice do żelbetu, przecinarki tarczowe, gwintownice, wyrzynarki oraz zacieraczki do betonu.

Rusztowania i drabiny

W celu wykonania prac na wysokości, na przykład postawienia ścian zewnętrznych, utworzenia konstrukcji dachu, ocieplenia elewacji lub budowy sufitów podwieszanych, niezbędne jest ustawienie rusztowań oraz drabin modułowych. Zakup takich konstrukcji na potrzeby jednorazowych inwestycji jest nieopłacalny, dlatego wysokiej jakości, bezpieczne rusztowania warszawskie, poznańskie lub aluminiowe najlepiej wypożyczyć w miejscowym serwisie wraz z usługą transportu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz