Materiał Partnera

Jaki sprzęt rehabilitacyjny oferują specjalistyczne wypożyczalnie?

Jaki sprzęt rehabilitacyjny oferują specjalistyczne wypożyczalnie?

Zakup konkretnego sprzętu rehabilitacyjnego to spore obciążenie dla portfela, dlatego wielu pacjentów wracających do zdrowia i wymagających stałego leczenia wybiera ofertę specjalistycznych wypożyczalni. Są one w stanie zaproponować m.in. wózki inwalidzkie zapewniające możliwość komfortowego poruszania się, ale też monitory oddechu i wiele innych. Co zatem dokładnie obejmuje szeroki asortyment takich wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego?

Zwiększenie komfortu życia

Powrót do normalnego funkcjonowania po przebytej ciężkiej chorobie lub urazie to przeważnie długa walka pacjenta z pewnymi ograniczeniami. Uniemożliwiają one wykonywanie codziennych czynności w sposób w pełni sprawny, dlatego tak istotną rolę odgrywa sprzęt rehabilitacyjny. Warto zadbać o to, by był z najwyższej półki – jego zakup w takiej sytuacji bywa bardzo kosztowny, przez co staje się dla wielu pacjentów tym samym nieosiągalny. Rozwiązaniem jest skorzystanie z renomowanej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Jedną z nich jest Lemar sp.j. – w ofercie znaleźć można m.in. wózki inwalidzkie, które wyróżniają się funkcjonalnością i wyposażeniem ułatwiającym korzystanie z nich. Zakup wózka może być sporym obciążeniem dla portfela, szczególnie w trakcie długotrwałej rehabilitacji. Jego wypożyczenie na korzystnych warunkach znacząco usprawnia powrót do normalnego funkcjonowania, dając możliwość m.in. samodzielnego poruszania się nie tylko w domu, ale też po ulicach. Co jeszcze oprócz wózków inwalidzkich znaleźć można w specjalistycznych wypożyczalniach?

Sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów z różnymi schorzeniami

Pacjenci potrzebujący sprzętu rehabilitacyjnego borykają się z rozmaitymi dolegliwościami. Niektóre z nich utrudniają samodzielne chodzenie, dlatego w takiej sytuacji warto postawić na znajdujący się w ofercie wypożyczalni sprzętu medycznego balkonik lub chodzik typu ambona. Opieranie się na przedramionach znacząco ułatwia chodzenie. Dobrym rozwiązaniem jest sprzęt ze sporymi możliwościami w zakresie konfiguracji. Dzięki temu pacjentowi zapewnić można maksymalny komfort podczas użytkowania balkoników czy ambony.

Asortyment specjalistycznych wypożyczalni obejmuje też łóżka rehabilitacyjne. Pozwalają uniknąć zakrzepów, odleżyn czy innych problemów związanych z długotrwałym leżeniem w łóżku ze względów chorobowych. Zakup łóżka rehabilitacyjnego to przeważnie bardzo wysoki koszt, dlatego dobrym rozwiązaniem jest jego wypożyczenie, podobnie jak w przypadku innego rodzaju sprzętu medycznego: koncentratorów tlenu i monitorów oddechu. Ofertę sprawdzonych wypożyczalni uzupełniają lampy bioptron, które umożliwiają realizację terapii światłem.

Opracowanie:
Olsztyn, Kołobrzeska 50
tel. 89 533 88 50
Oceń artykuł (2)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz