Materiał Partnera

Jaki sprzęt jest niezbędny przy domowym warzeniu piwa?

Jaki sprzęt jest niezbędny przy domowym warzeniu piwa?

Piwo to jeden z najpopularniejszych trunków na całym świecie, który rozlewany jest nie tylko w ogromnych browarach, ale też nierzadko również w domach. Amatorskie warzenie piwa daje możliwość mieszania poszczególnych stylów, należy jednak pamiętać o zastosowaniu odpowiedniego sprzętu. Co konkretnie wymagane jest do domowego warzenia piwa i gdzie można tego typu asortyment nabyć?

Niski koszt, wiele satysfakcji

Wbrew obiegowej opinii domowe warzenie piwa nie jest kosztownym hobby i nie wymaga ogromnej ilości miejsca. Jednym z podstawowych sprzętów wymaganych w procesie tworzenia piwa jest garnek, który pełni rolę kotła zarówno zaciernego, jak i warzelnego. Należy również pamiętać o dopasowaniu jego wielkości do indywidualnych preferencji i potrzeb. Istotny jest materiał, z którego garnek został wykonany przez producenta – świetnie sprawdzają się niezbyt drogie garnki emaliowane, ale też te wykonane ze stali nierdzewnej. Do warzenia piwa kompletnie nie nadają się garnki ocynkowane, bowiem brzeczka w reakcji z cynkiem będzie go rozpuszczać, co absolutnie eliminuje użycie tego typu sprzętu w procesie powstawania szlachetnego trunku. Warto też pamiętać o wykorzystaniu niezbędnych akcesoriów, takich jak np. mieszadło piwowarskie, siateczki do gotowania chmielu czy miarka do cukru i glukozy. Wiele produktów, dzięki którym można umiejętnie warzyć piwo w domowym zaciszu znajduje się w ofercie renomowanego sklepu wysyłkowego Kowalski Piotr FHU. Szeroki asortyment obejmuje nawet specjalistyczne produkty sprawdzające się w procesie warzenia piwa – jakie konkretnie?

Niezbędne produkty

Oprócz garnka i poszczególnych akcesoriów do uwarzenia piwa w domowych warunkach konieczne będzie także zastosowanie fermentatorów, przyrządów do pomiaru gęstości brzeczki oraz jej temperatury. Jednym z najważniejszych elementów domowej produkcji browaru są butelki na piwo, kapsle oraz kapslownica, dzięki którym efekt finalny może być podany w formie gotowej i wygodnej do spożycia. Do nieco bardziej specjalistycznych punktów w asortymencie domowej warzelni zaliczyć można filtrator do filtracji zacieru. Za jego pomocą oddziela się brzeczkę od młóta przy samodzielnym zacieraniu, dlatego musi być on wykonany w odpowiedni sposób – doskonale sprawdza się filtrator wykonany ze stalowego oplotu wężyków przyłączeniowych używanych do przyłączenia wody do kranów. Warto pamiętać, że filtrator nie musi być własnoręcznie robiony – w tym wypadku można skorzystać z szerokiego asortymentu dobrych sklepów wysyłkowych z materiałami do warzenia piwa i kupić gotowy model, który będzie profesjonalnie wykonany i zapewni odpowiednią filtrację zacieru. Przy domowym warzeniu piwa należy również zastosować chłodnicę i śrutownik, który jednak może być zastąpiony usługą rozdrobnienia słodu przez renomowany sklep z artykułami niezbędnymi do stworzenia własnego browaru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz