Materiał Partnera

Jaki sprzęt jest niezbędny do jazdy na nartach?

Jaki sprzęt jest niezbędny do jazdy na nartach?

Aktywne spędzanie czasu zimą to dla wielu osób wycieczka na stok i jazda na nartach. Sport ten jest niezwykle popularny, jednak uprawianie go wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu. To bowiem nie tylko para wysokiej jakości nart, ale również niezbędne akcesoria i elementy chroniące zdrowie narciarza. Czego zatem konkretnie potrzeba by w sposób bezpieczny uprawiać jazdę na nartach?

Najważniejszy element – narty

Jazda na nartach może przynosić dużą frajdę, pod warunkiem dobrze dobranego sprzętu do warunków fizycznych narciarza oraz jego umiejętności a także przeznaczenia. W renomowanych sklepach ze sprzętem zimowym, takich jak np. Atom Sport, znaleźć można narty zarówno nowe, jak i używane. Daje to możliwość ich zakupu nawet przy ograniczonym budżecie. Nierzadko okazuje się bowiem, że modele używane są w bardzo dobrym stanie i zapewniają bezpieczną jazdę po stokach.

Narty dopasowuje się także do typu eksploatacji, jaki jest planowany przez użytkownika: All Mountain, Freeride, Freestyle, On piste, Race, Skitouring, Splitboards czy Biegowe. Największą popularnością cieszą się narty zjazdowe przeznaczone do narciarstwa alpejskiego. Warto przy zakupie nart skonsultować wybór ze specjalistą – personel sklepu ze sprzętem zimowym zaleci płozy o odpowiedniej budowie, długości i innych, istotnych parametrach.

Niezbędne akcesoria

Narciarz oprócz nart powinien być jednak wyposażony także w wiele niezbędnych elementów chroniących jego zdrowie i ułatwiających jazdę. Przede wszystkim profesjonalne i wygodne buty narciarskie, które również można zakupić w sklepie ze sprzętem zimowym. Warto je skrupulatnie dopasować do stopy narciarza i jego umiejętności, co na pewno zwiększy komfort jazdy na nartach. Szeroki asortyment obejmuje kije narciarskie, za pomocą których łatwiej utrzymać równowagę i wyznaczyć tor jazdy, a także elementy ochraniające narciarza.

Jednym z nich są kaski – upadki na głowę w tym sporcie zdarzają się stosunkowo często, dlatego jest to niezbędny element ubioru każdej osoby chcącej uprawiać jazdę na nartach. Oprócz kasku warto zabezpieczyć też oczy dzięki specjalistycznym goglom chroniącym przed słońcem, śniegiem i wiatrem. Ochraniacze, rzepy czy nawet torby narciarskie to również akcesoria godne uwagi. Dobre sklepy ze sprzętem zimowym sprzedają też garderobę dla narciarzy – kurtki, spodnie oraz rękawice, czapki, bieliznę termoaktywną czy skarpety.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz