Materiał Partnera

Jaki powinien być idealny makijaż ślubny?

Jaki powinien być idealny makijaż ślubny?

Na ślubie każda Panna Młoda musi wyglądać olśniewająco i być najpiękniejszą osobą tego wieczoru. Bardzo ważnym elementem jej wyglądu jest odpowiedni makijaż ślubny, który nie tylko powinien podkreślać urodę kobiety, ale również utrzymać się całe wesele. Obok sukni ślubnej i fryzury to bardzo istotny element dla Panny Młodej. Jaki zatem powinien być idealny makijaż ślubny?

Zadbaj o skórę

Odpowiednia pielęgnacja naszej skóry, nie tylko wpływa na nasze samopoczucie, ale również poprawia jej jędrność i pozwala zatrzymać piękny, młody wygląd na dłużej. Przed ślubem każda Panna Młoda zwraca na to szczególna uwagę i często już kilka tygodni przed tym ważnym wydarzeniem odwiedza kosmetyczkę. Warto przygotować twarz do makijażu ślubnego korzystając z odpowiednich do naszej cery zabiegów. Jeśli niedoskonałości naszej cery są widoczne, stosuje się zabiegi oczyszczania twarzy, albo kwasy owocowe. By nadać jej promienny, lśniący wygląd używa się różnego rodzaju peelingi i maski algowe. Warto też zaopatrzyć się w hydrożelowe płatki pod oczy i odpowiedni krem, aby twarz wyglądała na nawilżona i wypoczętą. Najważniejsze, aby nie przesadzić, skupić się na konkretny problemach naszej skóry i zrobić to pod kontrolą kosmetyczki. Ważna jest również regulacja brwi kilka dni przed ślubem. Pamiętaj o depilacji wąsika, jednak w tym przypadku zaleca się to zrobić dużo wcześniej, gdyż może wystąpić zapalenie mieszków włosowych, które znika po kilku dniach.

Czy robić próbny makijaż?

Warto umówić się na próbny makijaż ślubny z kilku istotnych powodów. Jednym z nich jest zaoszczędzenie sobie niepotrzebnego stresu i szybkich zmian, bo coś nam się nie spodobało w makijażu, nie czujemy się w tych kolorach, albo wystąpiła reakcja alergiczna. Makijażystka stara się dobrać kolorystykę do naszych rysów twarzy i całej kreacji ślubnej, jednak pamiętajmy, że nie czyta nam w myślach.  Taka próba to również rozmowa dotycząca Panny  Młodej, doradzenie jej jakiś ciekawych pomysłów makijażowych oraz by razem zastanowić się nad ewentualną jego modyfikacją. Również sprawdzimy wytrzymałość makijażu i zobaczymy, jak prezentuje się na zdjęciach. Ważne aby był naturalnym uzupełnienie i nie rzucał się mocno w oczy. Powinien świetnie współgrać z Panną Młodą i uwypuklać jej charakter.

Jak uzyskać trwały makijaż?

Podstawą makijażu ślubnego jest jego trwałość i aby wyglądać w nim dobrze również po wielu godzinach. Należy zatem zwrócić uwagę na kosmetyki, jakich się do tego celu używa. Cienie do powiek powinny mieć bardzo dobrą pigmentację, a podkład oraz korektowy się nie ścierały i nie ważyły pod wpływem temperatury. Warto zastosować bazę pod makijaż zarówno na powieki jak i pod podkład, gdyż będzie się od dłużej trzymał. Świetnie sprawdzają się także pudry filujące oraz fixery w sprayu, które utrwalają makijaż na wiele godzin. Trzeba uważać, aby z nimi nie przesadzić i nie uzyskać nieprzyjemnego ściągnięcia skóry. Perfekcyjnie dobrany makijaż ślubny z pewnością uzyskamy w studio urody  Margaret – Małgorzata Aletańska.

Opracowanie:
Rzeszów, św. Faustyny 2
tel. 505 650 259
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz