Materiał Partnera

Jaki monitoring sprawdzi się w domu, a jaki w firmie?

Jaki monitoring sprawdzi się w domu, a jaki w firmie?

Niebezpieczne otoczenie, a także dbałość o własne interesy, posuwają ludzi do tego, aby samodzielnie zabezpieczali swoje interesy. Jednym z coraz częściej stosowanych sposobów jest założenie monitoringu. Jaki sprawdzi się w domu, a jaki w firmie - na hali, w biurze lub sklepie? Czy każdy może założyć taką instalację? Jakie są rodzaje obecnie stosowanych zabezpieczeń?

Jakie systemy wyróżnia się na rynku?

Przyglądając się poszczególnym produktom, jakie występują na rynku, można stwierdzić, że istnieją trzy podstawowe systemy monitoringu - analogowy, cyfrowy i hybrydowy. Każda z tych trzech instalacji ma za zadanie umożliwienie obserwacji domów, firm, sklepów i innych obiektów, które właściciel chce chronić przed kradzieżą lub zniszczeniem mienia.  Warto podkreślić, że montaż tego rodzaju rozwiązania znacznie podnosi bezpieczeństwo właściciela budynku, a także osób, które w nim przebywają. Pierwszym z wymienionych sposobów ochrony jest monitoring analogowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest jednym z najstarszych rodzajów tego typu ochrony. Taki system daje możliwość obserwacji budynku w sieci lokalnej, którą zbudowano na specjalnych kablach koncentrycznych, połączonych z kamerami. Hybryda, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na podłączenie kamer analogowych do nowoczesnego serwera IP, na którym przechowuje się zachowany obraz. Najnowszym rozwiązaniem jest oczywiście monitoring cyfrowy, którego praca opiera się na specjalnym protokole IP, dzięki któremu możliwe jest tworzenie dużych sieci LAN, a tym samym maksymalną rozbudowę całego monitoringu. Przyglądając się powyższym rozwiązaniom, można przypuszczać, które będzie najlepsze do domu, a który do firmy. Mając jednak wątpliwości, warto skorzystać z porad ekspertów, którzy na co dzień zajmują się tego typu instalacjami. Jedną z firm, której pracownicy to doświadczeni inżynierowie, jest Proeltech Projektowanie i Wykonawstwo Instalacji i Automatyki Małgorzata Król

Na czym polega praca monitoringu?

Monitoring ma na celu uchwycenie obrazu z kamery, która nakierowana jest na określony obszar i zapisanie go na dysku twardym. Zapisu dokonuje się z użyciem rejestratora. Dzięki temu działaniu możliwe jest nie tylko podglądanie, co aktualnie dzieje się w określonym miejscu, ale także odtworzenie filmu w późniejszym czasie. Wybierając bardziej zaawansowane technologie, obraz z kamery można przeglądać na komputerze, telefonie lub tablecie. Jest to ogromna zaleta dla osób, które często wyjeżdżają i chciałyby widzieć, co dzieje się w ich domu lub firmie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz