Artykuł sponsorowany

Jaki materiał wybrać do termoizolacji?

Jaki materiał wybrać do termoizolacji?
Budowa każdego domu to inwestycja na wiele lat. W fazie projektu należy brać pod uwagę wiele istotnych czynników. Zalicza się tutaj przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Precyzja to warunek konieczny do spełnienia podczas tworzenia konstrukcji. Wszystkie ściany działowe muszą być odpowiednio rozmieszczone i ustawione pod właściwym kątem do podłoża. W końcu będą one dźwigać na sobie kolejne kondygnacje oraz dach. Następnym istotnym zabiegiem jest termoizolacja. Należy w tym miejscu zwracać uwagę na wiele elementów. Nawet rury centralnego ogrzewania powinny zostać pokryte specjalną otuliną. Wyeliminuje to ryzyko utraty ciepła. W celu zapobiegania wilgoci, należy natomiast zadbać o odpowiednio wysokie fundamenty. Właściwa temperatura panująca w pomieszczeniach użytkowych będzie natomiast skutkiem zastosowania najlepszych materiałów izolacyjnych.

 

Wybór odpowiedniego materiału termoizolacyjnego

Folie wiatroszczelne, nowoczesne maty czy płyty materiałów termoizolacyjnych znajdują szerokie zastosowanie. W asortymencie Isover znajdziemy folie paroizolacyjne, mineralną wełnę szklaną czy płyty wełny mineralnej skalnej. Rynek budowlany stale się rozwija i producenci oferują nam coraz bardziej funkcjonalne produkty. Może to sprawić, że użytkownik będzie miał trudność podczas wyboru odpowiedniego artykułu. Z tego powodu zaleca się, aby przed dokonaniem zakupu zapoznać się z cechami poszczególnych materiałów. Inne stosuje się do ocieplenia instalacji wewnętrznych, a innych do pokrycia powierzchni dachu. Pianka poliuretanowa będzie np. doskonałym tworzywem przydatnym do izolacji rur. Jej aplikacja eliminuje problem skraplania się pary wodnej na powierzchni przewodów. Zaleca się stosować ją zwłaszcza w pomieszczeniach, charakteryzujących się podwyższoną wilgocią, jak np. łazienka.


Wełna mineralna jako wielofunkcyjny materiał

Okazuje się, że wełna mineralna cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród budowlańców. Charakteryzuje się bowiem niezwykle łatwą aplikacją i wysoką wydajnością. Materiał jest lekki, co sprawia, że znika ryzyko ewentualnego osiadania. Produkt znajduje szerokie zastosowanie. Nadaje się zarówno do pokrycia powierzchni ścian, podłoża jak i stropu. Można go zastosować nawet w przypadku izolacji kominka. Stosuje się wtedy wełnę mineralną pokrytą warstwą folii aluminiowej. To dodatkowe zabezpieczenie sprawia, że tworzywo radzi sobie doskonale w wysokiej temperaturze. Jeśli natomiast jesteśmy na etapie ocieplania ścian, możemy zdecydować się na metodę wewnętrzną lub zewnętrzną. Ta druga jest zdecydowanie bardziej polecana, gdyż zapewnia lepszą ochronę murów przed warunkami atmosferycznymi i zwiększy ich trwałość, poza tym zaoszczędzimy dzięki niej powierzchnię użytkową. Po odsunięciu elementów elewacji takich jak parapety czy rynny, na mury zostaje naniesiona zaprawa. Następnie mocuje się płyty wełny mineralnej i zabezpiecza je specjalnymi kołkami. Po aplikacji drewnianych listew oraz przykryciu całości folią można nanieść płyty elewacyjne.


Odpowiednie materiały izolacyjne zapewnią użytkownikom optymalną temperaturę wewnątrz pomieszczeń użytkowych. Dobór najodpowiedniejszych produktów w korzystnych cenach poprzez odwiedziny w wielu składach budowlanych może być jednak czasochłonny. Z tego powodu warto korzystać serwisu internetowego Isover, który pozwoli sprecyzować potrzeby materiałowe i porównać oferty różnych dystrybutorów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz