Materiał Partnera

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na nagrobek?

Jaki materiał najlepiej sprawdzi się na nagrobek?

Z pewnością każdy z nas w pewnym momencie życia będzie musiał poradzić sobie ze śmiercią osoby bliskiej. Taka sytuacja zrzuca na nas konieczność podjęcia naprawdę wielu poważnych decyzji. Oczywiście jedną z nich jest wybór odpowiedniego nagrobka, który będzie symbolizował miejsce pochówku bliskiej nam osoby. Na rynku istnieje naprawdę wiele różnych materiałów, z których można wykonać pomnik.

Dostępne kamienie na nagrobek

W dzisiejszych czasach mamy możliwość wyboru spośród wielu rodzajów i kolorów kamienia, który używany jest do produkcji nagrobków. Duża różnorodność sprawia, że osoby poszukujące nagrobka mogą mieć naprawdę poważny problem. Specjaliści z firmy Sypniewscy Zakład Kamieniarski uważają, że najczęściej decydujemy się na estetyczne oraz łatwe w czyszczeniu rozwiązanie. Obecnie do produkcji nagrobków wybiera się najczęściej granit, ponieważ charakteryzuje się on ogromną trwałością i wytrzymałością. Ten materiał na nagrobek jest również odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Warto wspomnieć, że granit nie ulega przebarwieniom w wyniku działania szkodliwych czynników atmosferycznych. Istnieją również osoby, które do produkcji nagrobków wybierają marmur. Niestety ten materiał nie jest wytrzymały, a po upływie kilku lat nagrobek nie będzie już zachwycał swoim wyglądem. Obecnie dość popularnym rozwiązaniem jest również piaskowiec. Ten materiał wymaga jednak wykonywania wielu prac pielęgnacyjnych i charakteryzuje się gorszymi właściwościami niż pozostałe materiały. To trzy najpopularniejsze materiały stosowane do produkcji nagrobków.

Który kolor będzie najlepszy?

W sytuacji, gdy wybierzemy określony materiał, pozostaje nam jeszcze wybór odpowiedniego koloru. Materiał na nagrobek jeszcze kilka lat temu występował jedynie w odcieniach czarnego oraz szarego. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem są takie kolory jak granat, odcienie rudości czy też butelkowej zieleni. Wybierając materiał na nagrobek i jego kolor powinniśmy zwrócić uwagę na jego lokalizację. W zacienionych miejscach świetnie sprawdzi się jasny granit. Nagrobek w ciemnym kolorze charakteryzuje się z kolei odpornością na różnego rodzaju przebarwienia, a więc to dobry wybór w miejscach, gdzie spada naprawdę wiele liści.
Opracowanie:
Warszawa, Powązkowska 28a
tel. 22 838 84 84
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz