Materiał Partnera

Jaki materac do spania wybrać dla dziecka?

Jaki materac do spania wybrać dla dziecka?

Zdrowy sen dla rozwoju każdego dziecka jest niezwykle ważny. Dzięki dobrze dobranemu materacowi zarówno dla noworodka, jak też starszego dziecka, nasza pociecha każdego ranka będzie budzić się wypoczęta. Jaki materac dla dziecka wybrać, tak aby zapewniał mocny sen, dobrą wentylację i właściwe podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie posiadał zabezpieczenie przed nocnym moczeniem, co czasem u dzieci się zdarza?

Na co zwrócić uwagę wybierając materac?

Przede wszystkim materac dla dziecka powinien być dobrany do jego wagi. To kluczowe dla rozwoju młodego człowieka, bo w przyszłości może mieć duży wpływ na układ kostno-stawowy. Odpowiednio dobrana grubość materaca oraz materiał z jakiego jest wykonany ma wpływ na prawidłowy sen dziecka. Ważne są również wymiary materaca. Te do łóżeczek dziecięcych są dostępne w rozmiarze 120x60cm oraz 140x70 cm. Jeśli twoje dziecko urosło na tyle, że nie mieści się na materacu o takich wymiarach, czas zmienić łóżko, a wraz z nim kupić nowy bardziej „dorosły” materac. Jak to sprawdzić? Materac powinien być 20 cm dłuższy od dziecka, jeśli  długość ta jest mniejsza czas pomyśleć już o nowym łóżku. Należy pamiętać, by dla każdego kolejnego dziecka materac wymieniać i nie zaopatrywać się w używany produkt, nawet jeśli wygląda dobrze. Materac dopasowuje się do kształtu ciała, a używany po innych dzieciach może prowadzić do pojawienia się wad postawy i obniżenia komfortu snu. Dobrze też spróbować malucha nauczyć nie skakać po łóżku, choć to na pewno będzie trudne. Chodzi o to, by nie pojawiły się dodatkowe odkształcenia, które mogą wpływać na jakość snu. By uniknąć plam na materacu, warto zaopatrzyć się w pokrowiec, który można be problemu ściągnąć i wyprać. Zarówno w materac dziecięcy, jak też wszelkie akcesoria, takie jak pokrowce czy ochraniacze i nakładki, najlepiej zaopatrzyć się w sklepach, takich jak Eversleep, gdzie można zasięgnąć porady profesjonalisty i dobrać produkt odpowiednio do potrzeb użytkownika. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoja latorośl będzie spać zdrowo i wygodnie.

Jaki materac wybrać?

Najlepszy materac dla dziecka to taki, który zapewni mu odpowiednie podparcie dla kręgosłupa i pozwoli na przybranie postawy anatomiczno-fizjologicznej. Nie może się zbytnio zapadać pod ciężarem ciała malucha. Dla noworodka najlepszy będzie materac z wysoką termoizolacyjnością. dla niemowlaka najbardziej odpowiedni będzie materac z powłoką antybakteryjną, charakteryzujący się dobrą cyrkulacją powietrza. Zaś dla starszych dzieci dobrze jest wybrać materac o większej powierzchni, składający się z różnych warstw materiałów, o odpowiedniej twardości, dostosowany do wagi i wzrostu młodego człowieka. na rynku są dostępne materace piankowe. Wykonane z pianki poliuretanowej albo wysokoplastycznej zapewniają dziecku odpowiednie podparcie dla ciała nie zapadają się pod jego ciężarem, pod warunkiem, że są odpowiedniej grubości. Można też wybrać materace z pianki termoelastycznej, które pod wpływem ciepłoty ciała odkształcają się zapewniając punktowy i prawidłowy nacisk. Z kolei materace lateksowe odznaczają się cechami antybakteryjnymi i antyalergicznymi. Dla maluszków najczęściej wybierane są materace, które zawierają włókno naturalne: trawę morską, grykę czy kokos. W Eversleep są dostępne materace piankowo-kokosowe, gdzie między dwiema warstwami kokosa znajduje się pianka. Są antyalergiczne i antygrzybiczne. Materace lateksowo-piankowe, antyalergiczne, są pokryte pikowaną dzianiną z włóknem klimatyzującym. Dla starszych dzieci można wybrać materac sprężynowy bądź kieszeniowy, który jest odporny na odkształcenia i dopasowuje się do sylwetki, dając mięśniom odprężenie. W sklepach dostępne są też materace kokosowo-bonnelowe, materace trójwarstwowe: kokosowo-piankowe z łuską gryczaną, która jest wszyta w specjalne komory i stanowi pierwszą warstwę, drugą warstwą jest pianka, a trzecią mata kokosowa.

Poza materacem ważny jest też wybór łóżka. Możesz wybrać łóżko drewniane o odpowiednich wymiarach i do niego dopasować odpowiedni materac. Możesz też sprawić sobie łóżko tapicerowane z eleganckim pikowanym zagłówkiem i z pojemnikiem na pościel, które z reguły posiada w zestawie materac. A jeśli zależy ci na funkcjonalności, to dobrym rozwiązaniem jest rozkładana kanapa albo narożnik z odpowiednim wypełnieniem, np. z pianki, sprężyn falistych oraz bonnellowych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz