Materiał Partnera

Jaki jest odpowiedni pakiet OC firmy przeprowadzkowej?

Jaki jest odpowiedni pakiet OC firmy przeprowadzkowej?

Rozpoczynając przygodę z wyprowadzeniem się od domu rodziców do innego domu na studiach, nie przysparza nam większych problemów. Schody pojawiają się dopiero później, gdy rozpoczynamy w pełni dorosłe życie. Po studiach przeprowadzka już bywa trudniejsza. Okazuje się to nie takie proste, gdyż nazbieraliśmy sporą ilość „nowych” elementów wyposażenia, które wypada zabrać ze sobą. Sprawdźmy jak wybrać firmę transportową? Jak zabrać się do przeprowadzki?

W momencie, gdy zdecydujemy się wyprowadzić od rodziców, uświadamiamy sobie, że to nie jest jeden karton rzeczy i plecak ciuchów, tylko spora ilość różnego pochodzenia i przeznaczenia przedmiotów, mebli, których ot tak, nie przeniesiemy, a zostawić szkoda.

Do przeprowadzki trzeba się przygotować

Warto rozejrzeć się, za sprawdzoną i doświadczoną w transporcie mienia firmę, zajmującą się przeprowadzkami. Opcja ta wcale nie jest droga, gdyż rzadko kiedy mamy do własnej dyspozycji stosownej wielkości auto, wiedzę o właściwym zabezpieczeniu rzeczy. Jeżdżenie po kilkanaście razy prywatnym autem zwiększa ryzyko uszkodzenia naszych rzeczy osobistych, pominięcia czegoś. Czasem okazać się może, że większych przedmiotów na własną rękę w ogóle nie jesteśmy w stanie przewieźć.

Przykładem firmy, która transportem przeprowadzkowym zajmuje się na co dzień, jest firma Mariusz Opatowski Transport.

Ważne jest, aby przeprowadzkę zlecić odpowiedniej firmie

Wynajmując profesjonalną firmę transportową, której chcemy zlecić usługę przeprowadzki, powinniśmy sprawdzić jej podstawy prawne, oraz posiadany tabor. Od tego zależeć będzie poprawne i bezpieczne wykonanie usługi.

Firma transportowa powinna dysponować:

  • Odpowiednio zróżnicowanym taborem aut dostawczych
  • Znać na poziomie eksperckim topografie terenu, najbliższego miasta, na którym działa
  • Posiadać licencję na przewóz drogowy rzeczy
  • W przypadku posiadania aut o ładowności powyżej 3,5 t należy posiadać certyfikat kompetencji zawodowych z Centrum Szkolenia Kierowców Zawodowych
  • Pakiet ubezpieczeń OC, choć nieobowiązkowy to wzbudzający zaufanie klientów

Ubezpieczenia OC ważne jest bezpieczeństwo przewożonego mienia

Firmy przewozowe mogą skorzystać z dwóch ogólnych ubezpieczeń:

  • ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego na terytorium Polski
  • ubezpieczenie OC przewoźnika drogowego na terytorium państw Unii Europejskiej.

W przypadku samych przeprowadzek warto dla własnego bezpieczeństwa sprawdzić, czy firma ma dodatkowy pakiet świadczeń z tytułu odpowiedzialności za przewożony towar. Firma transportowa może wziąć na siebie odpowiedzialność:

  • Kontraktową – odpowiada za wywiązanie się z umowy i ewentualne powstałe szkody (dotyczy stricte naszego mienia)
  • Deliktową – odpowiada za szkody powstałe w wyniku usługi również, gdy pomiędzy stronami szkody nie było umowy (zniszczenie mienia osób trzecich).

W przypadku gdy firma transportowa ma wykupioną opcję all risk, obejmuje ono oba rodzaje odpowiedzialności. Jest ona pożądana przez klientów, jak również samych przewoźników. Daje gwarancję obu stronom wykonania usługi na najwyższym poziomie i w pełni bezpiecznie.

Opracowanie:
Płock, Grabowa 41
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz