Jaki fotel ogrodowy kupić?

Jaki fotel ogrodowy kupić?

Fotel ogrodowy musi być nie tylko wygodny. Powinien być też solidnie wykonany i odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo powinien wyglądać stylowo i pasować do ogrodu. Dowiedz się jaki fotel ogrodowy wybrać – drewniany, metalowy, plastikowy czy może rattanowy? Jaki fotel sprawdzi się w twoim ogrodzie – klasyczny czy nietypowy? Przeczytaj wskazówki i dopasuj najlepsze rozwiązanie.

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Z czego może być wykonany fotel ogrodowy?

Drewno

Jeśli stawiamy na klasykę, z pewnością w oko wpadną nam drewniane fotele ogrodowe. Takie fotele pasują niemal do każdej aranżacji. Sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie i balkonie. Są wygodne, stylowe i bezpieczne, bo wykonane z naturalnego materiału. Mogą posłużyć nam przez wiele sezonów pod warunkiem, że zaimpregnujemy je przed użyciem. W sklepach znajdziemy też fotele ogrodowe już zaimpregnowane. Drewno ma jednak pewne minusy, ponieważ wymaga właściwej pielęgnacji. Poza sezonem należy drewniane meble zabezpieczyć i chronić przed wilgocią.

Metal

Osoby, którym nie uśmiecha się regularna impregnacja, mogą pomyśleć o zakupie fotela wykonanego z metalu. Fotele ogrodowe metalowe są trwałe, stabilne i wytrzymałe, są łatwe do czyszczenia i nie odkłada się na nich pleśń. Nie odkształcają się pod wpływem ciężaru oraz działania czynników zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, by zabezpieczyć je przed korozją za pomocą specjalnych środków. Na fotele metalowe warto położyć poduszki lub pokrowce, by zwiększyć komfort siedzenia.

Plastik

Gdy nie chcemy inwestować w droższe fotele drewniane bądź metalowe, możemy skorzystać z tańszej alternatywy w postaci mebli z plastiku. Fotele ogrodowe plastikowe są nie tylko tanie, ale także łatwe w przenoszeniu i utrzymaniu czystości. Nie straszne im deszcz i wilgoć, chociaż trzeba mieć na uwadze, że pod wpływem słońca mogą tracić kolor i się odkształcać, a z czasem pękać. Niewątpliwym plusem jest szeroka gama kolorystyczna i różnorodność wzorów.

Rattan i technorattan

Alternatywą dla drewnianych foteli mogą być modele wykonane z rattanu, które również wyglądają stylowo i naturalnie, jednak są lżejsze. Można barwić je na wiele odcieni, co daje duże pole do popisu w kwestii aranżacji. Należy jednak pamiętać, by nie narażać takich mebli na długotrwałe działanie promieni słonecznych, ponieważ z czasem blakną i kruszeją. Nie są też odporne na czynniki mechaniczne, łatwo ulegają działaniu wilgoci, pod wpływem której może pojawić się pleśń. Jeśli zależy nam na charakterystycznym wyglądzie rattanu, możemy zakupić droższe fotele technorattanowe, które są bardziej wytrzymałe.  

Przeczytaj, jaki stół wybrać do ogrodu.

Fotel klasyczny czy nietypowy?

Poza tradycyjnymi modelami na rynku dostępne są fotele o nietypowych kształtach i funkcjach. Do wyboru są:

Fotele ogrodowe bujane

Wygodny fotel bujany to nie tylko świetna opcja dla seniora, ale także dla każdego, kto ceni sobie komfort i chce się zrelaksować. Fotele bujane wyciszają i poprawiają nastrój, a w dodatku wyglądają stylowo, pasują do ogrodów rustykalnych i romantycznych. Wiele modeli wyposażonych jest w dopasowane pokrowce, które zapewniają miękkość.

Fotele ogrodowe składane

Składane fotele sprawdzą się szczególnie w małych ogrodach oraz na balkonie, a także wtedy gdy zależy nam na mobilności, np. potrzebujemy jedynie dodatkowych miejsc do siedzenia, gdy odwiedzają nas goście. Na rynku dostępne są modele drewniane, metalowe oraz plastikowe. Te ostatnie z pewnością będą najlżejsze, ale najmniej stabilne. W wielu z nich istnieje możliwość regulacji oparcia.

Fotele ogrodowe wiszące

Hit ostatnich sezonów, czyli fotel wiszący kokon. Jest wygodny, a w dodatku wygląda ciekawie, więc sam w sobie stanowi ozdobę ogrodu. Warto zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, jakie gwarantuje producent i szukać foteli przeznaczonych wyłącznie do ogrodu. Mamy wówczas pewność, że są wykonane z odpornych materiałów.

Sprawdź, jakie krzesła ogrodowe wybrać.

Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz