Materiał Partnera

Jaki aparat ordotondyczny ruchomy wybrać?

Jaki aparat ordotondyczny ruchomy wybrać?

Wybór aparatu ruchomego i jego użytkowanie to dla wielu rodziców zagadkowy temat. Dowiedz się, jakie przypadki wymagają leczenia aparatem ruchomym oraz jakich efektów można oczekiwać. Przygotuj się na wysokość wydatku, jaki Cię czeka. Wiedząc, jaka jest cena poszczególnych rodzajów aparatów ruchomych, pójdziesz przygotowany na wizytę i będziesz mógł rozmawiać z ortodontą o konkretnych rodzajach aparatu.

Leczenie ortodontyczne u dzieci - charakterystyka aparatu ruchomego

Aparaty ruchome zostały stworzone głównie z myślą o dzieciach i młodzieży. Pomagają zwalczyć nawyki, takie jak ssanie palca, wady wymowy czy oddychanie przez usta. Obsługuje się je samodzielnie i zakłada przeważnie na noc. Lekarze ortodonci zazwyczaj zalecają noszenie aparatu na kilkanaście godzin, czyli większość doby. Aparat ruchomy składa się z akrylowej płyty i drutów, w zależności od wady może być również wyposażony w sprężynę lub śrubę. Ten rodzaj aparatu jest indywidualnie dobierany do wady i uzębienia danej osoby. Uważany jest również za ten, który znacznie ułatwia utrzymanie higieny na wysokim poziomie.

Aparat tuchomy - rodzaje i koszt

W grupie aparatów ruchomych, poza tradycyjnym, z akrylowej płytki, wyróżnia się także:

  • Invisalign - przezroczyste nakładki na zęby, których nie nakłada się na stałe, a wymienia co około 2 tygodnie. Dzięki technologii 3D są indywidualnie dopasowane do każdego pacjenta. Stosuje się je przy niewielkich wadach zgryzu i można je ściągać do jedzenia. Warto pamiętać, że wybór Invisalign oznacza dłuższy okres leczenia. Nakładki delikatnie i równomiernie przesuwają zęby. Koszt leczenia, czyli nakładki plus wizyty to kwota w przedziale od 10 000 do nawet 19 000 zł.
  • Clear Aligner - ten typ aparatu to również przezroczyste nakładki, wykonane z polimeru, powinny być noszone przez cały czas, poza jedzeniem i szczotkowaniem zębów. Nakładki te, podobnie jak Invisalign, są niewidoczne i dostosowane do każdego pacjenta indywidualnie. Dzięki temu zmiana leczenia jest możliwa w każdym momencie.

 

Aparat ruchomy to idealne rozwiązanie dla dzieci i młodzieży. Specjalista z firmy Max-Dent podpowiada, że aparat może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Przy aparacie stałym efektów można spodziewać się już po 18 miesiącach. Jeśli chodzi o aparat ruchomy, efekty leczenia uzależnione są w większości od sumienności pacjenta.

Opracowanie:
Czechowice-Dziedzice, Niepodległości 48
tel. 32 215 87 81
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz