Materiał Partnera

Jaką wybrać pościel na lato – całoroczną czy specjalistyczną?

Jaką wybrać pościel na lato – całoroczną czy specjalistyczną?

Zdrowy sen zależy od pościeli, w której śpimy, od temperatury pomieszczenia, a także takich czynników jak wielkość poduszki, gramatura kołdry. Warto zwrócić uwagę na materiały, z których wykonana jest bielizna pościelowa. Od tego, na jaki rodzaj dzianiny się zdecydujemy będzie zależał odczuwany przez nas komfort cieplny.

Wybór rodzaju pościeli ma olbrzymie znaczenie na jakość snu. Rynek bielizny pościelowej dostarcza bogatą ofertę materiałów, które charakteryzują się różną przepuszczalnością powietrza, gramaturą co przedkłada się na odczuwalny przez nas komfort cieplny.

Bielizna pościelowa jersey 100% bawełny – idealna na upały

Uniwersalną dzianiną stosowaną do produkcji pościeli jest dzianina bawełniana. Która doskonale odprowadza wilgoć i pozwala skórze oddychać. Spośród dostępnych wariantów tego rodzaju pościeli na lato warto wybrać pościel yersey Profesjonalne sklepy i firmy produkujące bieliznę pościelową, jak chociażby firma Akpol-Tex, posiadają bogatą ofertę kolorystyczną tego typu pościeli na lato. Śpiąc w pościeli jersey, nie zbudzimy się spoceni, co ma olbrzymi wpływ również na stan naszej skóry. Która latem narażona jest na występowanie podrażnień, wysypek spowodowanych oddziaływaniem na nie wysokich temperatur i wilgoci.

Nowością w ofercie firmy Akpol-Tex jest pościel na lato z wypełnieniem. Wkład z puszystego i oddychającego włókna poliestrowego połączony jest z przyjemnym w dotyku bawełnianym jerseyem, a całość obszyta bawełnianą wypustką. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie musimy oblekać pościeli w poszwę. Dzięki temu możemy prać całość wraz z wypełnieniem, co daje lepszą higienę niż tradycyjna bielizna pościelowa. Lekkość i przewiewność materiałów, z jakich wykonana jest pościel, sprawiają, że to idealne rozwiązanie na letnie noce.

Zalety pościeli jerseyowej dostępnej na rynku pościeli

W pierwszych latach, kiedy powstała dzianina jerseyowa, wykonywana ona była z cienkich włókien wełnianych, charakteryzujących się niezwykłą delikatnością w dotyku. Używana była głównie do produkcji odzieży zarówno codziennej, eleganckiej, jak i letniej. Ciekawostką może być fakt, iż chętnie nosiła ją ikona świata mody Coco Chanel. Dzisiejsza technologia pozwoliła na produkcję tego szlachetnego materiału z dzianiny bawełnianej. Używana jest zarówno do produkcji odzieży, jak i różnobarwnej niezwykle miłej w dotyku pościeli jersey. Jej zalety to głównie:

  • Wysoka oddychalność, przepuszczalność powietrza,
  • Przewiewność,
  • Dbanie o dobre samopoczucie skóry,
  • Utrzymywanie optymalnego komfortu cieplnego.

Dzięki pościeli z dzianiny jersey nie tylko nie przegrzejemy się, ale w chłodniejsze dni nie pozwoli ona nam zmarznąć.

Aby jednak w pełni cieszyć się atutami, jakie gwarantuje nam pościel jersey, musimy kupować ją ze sprawdzonego źródła. Tylko bielizna pościelowa wykonana ze splotu składającego się w 100% z bawełny zapewni nam wspomniany komfort termiczny. Na koniec warto dodać parę słów o walorach estetycznych, jakich dostarcza ten rodzaj pościeli.

Sypialnia, w której zastosujemy pościel jersey, nabiera niepowtarzalnego wyglądu, a nam samym pozwala poczuć się wyjątkowo. Bogata oferta kolorystyczna, możliwość łączenia dowolnego zestawu kolorystycznego: poducha, kołdra, prześcieradło, pozwalają stworzyć nowoczesne wnętrze. Zasypiając w niej mamy gwarancję dobrze przespanej nocy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz