Artykuł sponsorowany

Jaką techniką wykonuje się naszywki na ubraniach?

Jaką techniką wykonuje się naszywki na ubraniach?

Naszywki na ubrania to jedno z najlepszych rozwiązań odświeżających garderobę oraz nadających jej oryginalnego wyglądu. Dzięki nim, możemy uzyskać naprawdę niepowtarzalne przedmioty, których w dodatku sami będziemy autorami. Zwłaszcza obecnie, gdy lata 90-te, retro oraz vintage są w modzie, warto pomyśleć o wyposażeniu się w nie. W jaki jednak sposób powstają naszywki na ubrania? Wyjaśniamy w artykule.

 

Naszywki – co warto o nich wiedzieć? 

Naszywki były niezwykle popularne zwłaszcza w latach 90-tych. Można było wówczas zobaczyć wiele znanych gwiazd rocka, a także ich fanów w ozdobionych nimi ubraniach. Obecnie są noszone przez niemalże każdego, bez znaczenia jakiej muzyki słucha, czy ile ma lat. Ich wzory nie mają ograniczeń, bowiem wszystko zależy od kreatywności ich twórców.

Dzisiaj, również sami możemy stworzyć własny, niepowtarzalny projekt. Niektóre firmy zajmujące się produkcją naszywek realizują także pomysły klientów, dzięki czemu mamy możliwość uzyskania naprawdę oryginalnych ubrań. To ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla przedsiębiorstw, gdzie naszywka może docelowo być firmowym znakiem czy logiem.  

 

Jakimi metodami tworzy się naszywki na ubrania? 

Jedną z najciekawszych współcześnie metod wykonywania naszywek na ubrania jest sitodruk, czy inaczej tzw. druk sitowy. To również jedna z najstarszych technik tworzenia druku. Polega ona na użyciu sita z nałożonym na nie szablonem, a następnie przepuszczeniu przez niego farby na wybrany materiał. Jest to technika niezwykle trwała, która zapewnia wzorom na naszywkach wyjątkowo dużą odporność – wyjaśnia ekspert z firmy IMAR specjalizującej się w produkcji naszywek.


Sitodruk można nakładać na materiały różnego rodzaju, jak np. folie, dżins, bawełnę czy materiały skórzane i skóropodobne. Dzięki tej metodzie, druk nie ulega wytarciom czy płowieniu podczas prania oraz użytkowania. Inną zaletą tej techniki, jest również naprawdę duża wytrzymałość i możliwość tworzenia naszywek trójwymiarowych. Druk uzyskany jej sposobem, nie jest podatny na działanie wysokich czy niskich temperatur, jak również promieni UV. Właśnie dlatego tak chętnie stosowana jest również, na materiałach będących nieustannie wystawionymi na działanie czynników pogodowych – reklamy, billboardy itp.

Innym sposobem tworzenia naszywek na odzież jest tzw. technika mikrowytrysku. Jest to metoda, która z pewnością najlepiej sprawdza się przy niewielkich i bardzo małych elementach. Świetnie radzi sobie z niedużymi, kolorowymi wzorami na bardzo ograniczonej powierzchni. Dlatego też, najczęściej wykorzystywana jest przy produkcji np. naszywek żelowych.

Do jakich części garderoby pasują naszywki? 

Naszywkami możemy ozdabiać niemalże każdą część naszej garderoby. Kilka lat temu do mody wróciły kolorowe wzory noszone na dżinsowych kurtkach oraz spodniach. Niezwykle dobrze wyglądają również jako dodatek do czapki, plecaka czy butów. Dzięki nim, nie tylko mamy możliwość stworzenia kreatywnych ubrań, ale i w przypadku ich przetarcia czy zrobionej dziury, przykryjemy uszkodzony element.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz