Artykuł sponsorowany

Jaka powinna być dobra kwiaciarnia?

Jaka powinna być dobra kwiaciarnia?

Jakby nie patrzeć to kwiaty są bardzo ważnym elementem w wielu uroczystościach rodzinnych, czy ważnych ceremoniach - śluby, komunie, bierzmowania, czy smutne pogrzeby. Chcąc kupić kwiaty, wiele osób się zastanawia, do jakiej kwiaciarni się udać. Jaka powinna być dobra kwiaciarnia? Sprawdziliśmy.

Szeroka oferta usług i produktów

Dobra kwiaciarnia powinna charakteryzować się szeroką ofertą usług i produktów. W swojej ofercie powinna oferować bukiety ślubne i okolicznościowe, stroiki świąteczne, wiązanki pogrzebowe, a także kwiaty doniczkowe. Wszystkie usługi florystyczne powinny być wykonywane na jak najwyższym poziomie zgodnie z potrzebami klienta. Nie możemy także zapominać o umiejętnościach bukieciarskich, czy kompetencjach florystycznych, które są bardzo ważne.

Dobra kwiaciarnia powinna mieć także swoje miejsce w Internecie - mowa tu o stronie internetowej, czy chociażby fanpage’u na jakimś portalu społecznościowym. To wizytówka każdej firmy, więc powinna być jak najlepsza. Taką z pewnością jest Bukieciarnia, której właścicielką jest Barbara Gałka. Cała działalność polega na nie tylko samej sprzedaży kwiatów, upominków czy całych wiązanek, ale również dekoracji podczas imprez okolicznościowych.

Kwiaty najlepszej jakości 

Oczywiście bardzo istotne jest, aby produkty były jak najwyższej jakości. Niedopuszczalne jest, aby kwiaty pochodziły z niesprawdzonych ogrodów. Powinny pochodzić ze zdrowych, dobrze sprawdzonych ogród, których botanicy dokładnie pielęgnowali każdą roślinę.

Dodajmy, że istotny jest sam obrót kwiatów ciętych. Profesjonalna i dobra kwiaciarnia wie, w jaki sposób podtrzymać długotrwały efekt świeżości, a także, w jaki sposób powinno się transportować rośliny. Pamiętaj, że w przypadku kwiatów ciętych najważniejsze jest prawidłowa temperatura oraz odpowiednie przewodzenie i pobieranie tlenu oraz wody.

Bukiety okolicznościowe

Bardzo ważne jest to, aby kwiaciarnia potrafiła dotrzymać terminów, być elastyczna oraz niepowtarzalna (ciekawe kompozycje). To zdecydowanie trzy cechy, dzięki którym możemy stwierdzić, czy dana kwiaciarnia jest godna zaufania. Często się zdarza, że kwiaciarnia współpracuje z różnego rodzaju instytucjami np. kościół, co może być gwarancją wysokiego poziomy oferowanych usług.

Podsumowując, jak widzimy, istnieje kilka czynników, które decydują o tym, czy możemy nazwać daną kwiaciarnię dobrą i profesjonalną, czy jednak nie. Jeśli przed nami ważne wydarzenie, na pewno nie powinniśmy wybierać przypadkowej kwiaciarni. Warto zrobić rozeznanie, która jest najlepsza, aby uniknąć późniejszych ewentualnych problemów (np. z nieterminowym dostarczeniem kwiatów).
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz