Materiał Partnera

Jaka pościel dla dziecka będzie najlepszym wyborem?

Jaka pościel dla dziecka będzie najlepszym wyborem?

Spokojny i bezpieczny sen dziecka, to priorytet każdego rodzica. Przed zakupem łóżeczka oraz zabawek poświęcamy wiele czasu, aby dowiedzieć się, czy wybrany przez nas artykuł spełnia standardy i posiada wymagane atesty. Pościel do łóżeczka dziecięcego to kolejny, bardzo ważny element, który ma ogromny wpływ na zdrowie naszego maluszka. Jaką pościel najlepiej wybrać?

Naturalne tkaniny

Skóra maluszka jest dużo wrażliwsza niż osób dorosłych, dlatego materiał, z którego wykonana jest pościel do łóżeczka dziecięcego, ma ogromne znaczenie. Najgorszym posunięciem jest tu kupno pościeli z materiałów sztucznych, takich jak poliester lub policotton, czyli mieszanka bawełny z poliestrem. Materiał taki nie zapewni odpowiedniej cyrkulacji powietrza, a tym samym grozi przegrzaniem, zwłaszcza w ciepłe noce. Najlepszym natomiast wyborem będzie klasyczna bawełna, choć i w tym wypadku zachować należy ostrożność. Artykuły pościelowe często wykonane są z odmiany bawełny zwanej korą, która, choć wykonana z naturalnych włókien, również nie najlepiej sprawdzi się w łóżeczku małego dziecka. Jej powierzchnia jest chropowata i nieprzyjemna w dotyku dla skóry, co może zaburzać sen.

Co z satyną? Polecana dla dorosłych tkanina, która, dzięki swoim właściwościom chłodzącym, szczególnie dobrze sprawdza się latem, również nie jest dobrym wyborem. Zbyt delikatny materiał łatwo ulec może uszkodzeniu. Wymaga także prania w niższych temperaturach, a co za tym idzie, nie jest całkowicie sterylny, co może wpłynąć na zdrowie dziecka.

Bawełniane pościele dla dzieci są więc najlepszym wyborem, a dostępne w wielu wzorach i kolorach możemy znaleźć je zarówno na półkach sklepowych, jak i zakupić u osób wykonujących je ręcznie, w wybranym przez nas rozmiarze i wzorze.

Jaki kolor pościeli wybrać?

Choć minęły już czasy, kiedy chłopcom kupowało się jedynie niebieskie rzeczy, a pokoje dziewczynek były całe ozdobione różem, to pastelowe pościele nadal są najlepszym wyborem. Spokojne, stonowane kolory zapewnią spokojny sens i uczucie bezpieczeństwa. Dzieciom starszym warto natomiast sprawić prezent w postaci pościeli z idolem lub ulubioną postacią z bajki.

Wystrzegać natomiast powinniśmy się zbyt krzykliwych kolorów, które mogą utrudnić zasypianie, a także pościeli z nadrukami 3D. Te ostatnie często wykonane są ze sztucznych materiałów, a nadruki znacząco odbiegają od tych, które widzieliśmy na zdjęciach.

O czym należy pamiętać, urządzając sypialnię?

Warto, by kolorystyka pokoju dziecięcego była stonowana oraz spójna. Ma to duży wpływ zarówno dla wystroju wnętrza, jak i umiejętności skupienia i wyciszenia u naszej pociechy. Firmy wykonujące własnoręcznie pościele wysokiej klasy, takie jak Pastelove Studio Handmade często w swoim asortymencie posiadają również pasujące kolorystycznie dekoracje okienne, co w połączeniu z pościelowymi artykułami stanowić będzie stylową aranżację pokoju naszego dziecka. Odpowiednie oświetlenie, dobrze dobrane firany oraz zasłony również mogą znacznie poprawić komfort snu.

Opracowanie:
Radzionków, ks. Knosały 61A
tel. 693 909 225
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz