Materiał Partnera

Jaką ofertę klejów znajdziemy na rynku?

Jaką ofertę klejów znajdziemy na rynku?

Jak wiadomo klej jest jednym z podstawowych materiałów łączących i sklejających dane elementy. Z całą pewnością nie każdy klej, może skleić każdą powierzchnię, ponieważ istotą jest odpowiedni skład, który gwarantuje trwałość i dobrą jakość. Dlatego też producenci klejów wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i stosują coraz to nowsze technologie, które pozwalają na skuteczne łączenie różnych materiałów, przy pomocy jakościowych specyfików.

Kleje do papieru

Jak wiadomo w firmach poligraficznych, dobrej jakości kleje to podstawa. Jeżeli zależy nam na trwałym sklejeniu papieru, powinniśmy zainwestować w różne typy klejów. Jak wiadomo, rodzaje papieru i wymagania potrzebne do ich zespojenia, są bardzo zróżnicowane, dlatego też na rynku istnieją różne typy klejów. Możemy wyróżnić podstawowe kleje do papieru, a także te, które sprawdzą się do klejenia opakowań czy też papieru kredowego, który jest niezwykle delikatny. Dobry klej do papieru powinien spełniać swoje zadanie, a zarazem nie niszczyć klejonej powierzchni. Zarówno podczas klejenia książek, jak i innych wyrobów papierowych, istotne znaczenie ma skuteczne wiązanie. Ma ono przynieść nam jakość, a także trwałość wykonania. Dlatego też powinniśmy bardzo uważnie wybierać klej, którego będziemy używać, gdyż jak wiadomo, nie każdy klej nada się do dobrego przyklejenia każdego materiału.

Kleje introligatorskie i kleje do folii

Kleje introligatorskie powstały z myślą o przemyśle poligraficznym. Cechują się nie tylko dużą wytrzymałością, ale i trwałością bez względu na upływający czas. Dlatego też warto szczególną uwagę zwrócić na skład, który ma istotne znaczenie w trwałości danego kleju i jego skuteczności. By dobrze wybrać klej, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, należy zwrócić uwagę, na szczegóły takie jak temperatura zapłonu, wrzenia, gęstość, lepkość czy też rozpuszczalność w wodzie. Inną sprawą są kleje do folii. Są to substancje o całkowicie innym składzie, gdyż muszą zespolić całkowicie inny rodzaj tworzywa. Jeżeli dobrze dobierzemy ten typ kleju, będzie on odporny nawet na wodę, tłuszcz, brud, a także nie będzie się odznaczał się na użytej powierzchni.

Odpowiednie produkty na potrzeby poligrafii

Jeżeli zależy nam na najwyższej jakości i trwałości klejów do zastosowań poligraficznych, powinniśmy wybrać produkty firmy takiej jak Henkel Piotr Bała. Dzięki dużemu doświadczeniu w branży, a także bieżącemu monitorowaniu postępów technologicznych, jednostka stara się zapewnić nam produkty, które sprawdzą się w tak wymagającej branży, jaką jest poligrafia. Warto z całą pewnością postawić na jakościowe kleje, które będą odporne na różne temperatury, wilgotność, a także inne przeszkody, które mogłyby ukrócić ich skuteczność.

Opracowanie:
Kraków, Grażyny 4A
tel. 602 281 913
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz