Materiał Partnera

Jaka kostka brukowa będzie najlepsza do twojego ogrodu?

Jaka kostka brukowa będzie najlepsza do twojego ogrodu?

Decydując się na kostkę brukową w ogrodzie, musisz pamiętać, iż powinna być ona jednym z najważniejszych elementów architektonicznych w tym miejscu. Może pełnić funkcję ozdobną, a dzięki prawidłowemu ułożeniu pozwala na swobodne poruszanie się po niej. Najlepiej gdyby była dopasowana do stylu domu. Do ułożenia kostki najlepiej zatrudnić profesjonalną firmę, jak Kw-Profil-Bud, wtedy masz gwarancję, że wszystko będzie dobrze wykonane.

Rodzaje kostki

Wszystko zależy od tego co lubisz, no i gdzie ten bruk ma się znajdować. Rodzajów bruku jest kilka, każdy inny, ale niezależnie od materiału, z jakiego jest zrobiony, nadaje ogrodowi, i w ogóle otoczeniu, charakterystycznego wyglądu. Bruk kamienny jest mocny i trwały. Wykonany może być z bazaltu, granitu  i naturalnych polnych kamieni, pod warunkiem, że są płaskie. Dzięki nieregularnym kształtom prezentuje się bardzo oryginalnie. Jego powierzchnia może być piaskowana, szlifowana i łamana. Z piasku i gliny produkuje się bruk klinkierowy. Jest wypalany w wysokiej temperaturze, co sprawia, że staje się odporny na płowienie, ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Jego zaletą jest to, iż nie nasiąka wodą, a gdy pada deszcz nie jest śliski. Dostępny jest również bruk drewniany, który wykonuje się z drewna akacjowego, dębowego i sosnowego. Występuje w postaci kostek i krążków, które się impregnuje. Pasuje do ogrodów w każdym stylu, jednak gdy jest mokry bardzo łatwo można się na nim poślizgnąć. Najbardziej popularny i najczęściej stosowany jest bruk betonowy. Dostępny w przystępnej cenie, znajdziesz go w wielu kształtach, rozmiarach, kolorach i fakturach. Może być świetną imitacją drewna bądź kamienia. W każdej postaci wygląda estetycznie.

Co wybrać?

Kostka brukowa, która ma się znaleźć w twoim ogrodzie i na podjeździe powinna być odpowiednio dobrana do stylu otoczenia i twojego domu. Przy nowoczesnej architekturze masz spore pole do popisu. Idealna będzie tu kostka brukowa z ostrymi i geometrycznymi krawędziami, o wyrazistych barwach i wzorach. W przypadku budynków w tradycyjnym stylu lepiej wybrać stonowaną kostkę, która będzie się składała z drobnych elementów. Dobrze jest zastosować podobne albo nawet te same materiały wykończeniowe. Warto zaznaczyć, że na wąskich i krętych ścieżkach lepiej wykorzystać drobną kostkę. Zaś ta większa doskonale nada się na otwartej czy większej przestrzeni, jak np. podjazd. Pamiętaj, że niezależnie od stylu domu, nawierzchnia powinna wraz z budynkiem tworzyć spójną aranżację.

Jeżeli zależy ci, by nawierzchnia w twoim ogrodzie i na podjeździe wyglądała estetycznie i była położona solidnie, skorzystaj z usług sprawdzonej firmy, świadczącej usługi brukarskie. Kw-Profil-Bud ułoży z kostki brukowej każdy wzór. Zajmuje się układaniem podjazdów, chodników i parkingów z kostki brukowej, jak też układaniem płyt chodnikowych. Ponadto wykonuje różnego rodzaju roboty ziemne.

Opracowanie:
Hermanowa 339
tel. 886 835 523
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz