Materiał Partnera

Jaka firma zajmie się odwadnianiem i obróbką osadów ściekowych?

Jaka firma zajmie się odwadnianiem i obróbką osadów ściekowych?

Różnego typu osady pojawiające się w kanalizacji są nieodłączną częścią codziennego funkcjonowania każdego z nas. Jak wiadomo mają ona znaczący wpływ na środowisko, którego staramy się tak usilnie bronić i o nie dbać. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na usługę, jaką jest obróbka osadów ściekowych, która umożliwi nam dokładne usunięcie szkodliwych zanieczyszczeń ze ścieków, które następnie trafiają do środowiska w którym żyjemy.

Odwadnianie osadów ściekowych

Proces odwadniania jest w dużej mierze zależy od tego, jaki rodzaj osadu w nim występuje. Jeden typ osadu będzie łatwiejszy do usunięcia, kiedy inny proces będzie bardziej złożony. Zawiesiny, które znajdują się w osadach ściekowych mają bowiem różne wymiary i kształty, a co za tym idzie przepływ filtratu może zostać znacznie utrudniony. Jeżeli poszukujemy odpowiedniej firmy do wykonania tej usługi, warto zwrócić uwagę jak podchodzi ona do procesu oczyszczania. Kluczowym etapem oczyszczania ścieków, powinno być pozbycie się wody w maksymalnym stopniu, gdyż możne ona utrudniać prace w późniejszych etapach. Znaczące jest także zagęszczenie osadów, które możemy podzielić na grawitacyjne i mechaniczne.

Obróbka osadów ściekowych

Dobra obróbka osadu będzie gwarancją, że zredukujemy do minimum występowanie zanieczyszczeń, które mogą przedostać się do środowiska. Warto mieć na uwadze, ze właściwa obróbka osadów ściekowych jest także uwarunkowana przepisami prawa, więc mamy obowiązek jej przestrzegać. Ważnym etapem obróbki jest wcześniej wspomniane zagęszczanie osadów, które polega na oddzieleniu fazy stałej od fazy ciekłej osadu, co pozwoli na zmniejszenie ich objętości. Warto znaleźć firmę, która zajmie się także oczyszczeniem zbiorników z osadu i innych zanieczyszczeń, które występują w komunalnych i przemysłowych zbiornikach oczyszczania ścieku.

Specjalista od oczyszczania, to podstawa

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości usługach zagęszczania i odwadniania osadów, z całą pewnością warto skorzystać z oferty firmy takiej jak Klimapol sp. z o.o, która od lat działa w tej branży. Zasługą wysokiej jakości usług jest doświadczenie pracowników, które zebrali przez lata oczyszczania różnego typu miejsc. Warto wspomnieć także o odpowiednim zapleczu maszynowym i technologiach, które firma stara się nieustannie modyfikować, by praca była jak najbardziej wydajna, a każdy klient zadowolony. Uzupełnieniem oferty firmy jest także sprzedaż specjalistycznych środków chemicznych, takich jak polimery do odwadniania osadów, inhibitory zapachów czy też środki do traktowania membran. Z ofertą tych produktów w szczególności powinni zapoznać się operatorzy zakładów komunalnych, którzy muszą spełniać odpowiednie normy prawne podczas swoich prac.

Opracowanie:
Dąbrowica 127c
tel. 81 742 62 05
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz