Materiał Partnera

Jak zwalczyć pluskwy domowe? Poznaj nasze wskazówki!

Jak zwalczyć pluskwy domowe? Poznaj nasze wskazówki!

Pluskwy domowe to niewielkich rozmiarów owady pasożytnicze, które żywią się krwią człowieka. W sprzyjających warunkach są w stanie przetrwać nawet do 2 lat! Pluskwy pojawiają się w domach, mieszkaniach, hostelach oraz w środkach komunikacji publicznej. Ich ulubioną kryjówką są stare materace, wiekowe obrazy i tapicerowane meble. Jednak równie chętnie zasiedlają książki, zasłony, dywany i ubrania. Jak pozbyć się intruzów? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

Pozbądź się intruzów

Bez wątpienia nikt nie chce dzielić swojego łóżka z owadami. Niestety, pluskwy domowe osiedlają się w naszych mieszkaniach częściej, niż sądzimy. Bywa, że przez długi czas pozostają niezauważone, a dostrzegamy je, dopiero gdy ich populacja znacząco się rozrośnie. Wiele osób sądzi, że pluskwy pojawiają się w miejscach brudnych, w których poziom higieny pozostawia sporo do życzenia. Jednak nie zawsze tak jest – pluskwy często przenoszone są na ubraniach lub meblach. To bardzo uciążliwe i krwiopijne owady, które atakują nas w trakcie snu. Ugryzienia są liczne, swędzące i trudno się goją. Warto także podkreślić, że poprzez ugryzienia mogą być przenoszone groźne choroby.

Jak rozpocząć walkę z pluskwami?

Jeśli podejrzewamy, że w naszym domu znajdują się pluskwy, nie traćmy czasu na ich samodzielne usunięcie. Niestety – ich usunięcie nie jest proste, gdyż zwykle, gdy dostrzegamy problem, owadów jest już bardzo dużo. Dlatego warto zdecydować się na profesjonalną dezynsekcję, dzięki której uwolnimy się od niechcianych lokatorów. Usuwaniem pluskiew domowych zajmuje się ceniona wśród klientów firma DDD Robak, w województwie mazowieckim. Firma posiada także placówki między innymi w Warszawie, Siedlcach oraz Mińsku Mazowieckim i zajmuje się świadczeniem usług w zakresie dezynsekcji, dezynfekcji oraz deratyzacji.

Środki do zwalczania pluskiew

Zwalczanie pluskiew to niełatwe zadanie. Najskuteczniejsze i najbardziej popularne jest zamgławianie ULV. Dzięki wytwarzanej mgle o niezwykle małych kroplach biobójczy preparat jest w stanie wniknąć w każdą, nawet najmniejszą szczelne. Znacząco zwiększa tym samym szansę, że dotrze do wszystkich zakamarków, w których bytują pluskwy. Po przeprowadzonych przez specjalistów pracach należy zagipsować szczeliny i otwory w ścianach, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko, że pluskwy powrócą. Warto także regularnie sprawdzać łóżko, materac i inne tapicerowane meble, a pościel prać w wysokiej temperaturze, która jest dla owadów zabójcza.

Pluskwy domowe można skutecznie usunąć, jednak pamiętajmy, że gdy tylko dostrzeżemy obecność intruzów, powinniśmy skontaktować się z doświadczonymi fachowcami.

Opracowanie:
Oceń artykuł (5)
4.4
Komentarze
Dodaj komentarz