Materiał Partnera

Jak zrobić zakupy w tartaku, żeby nie żałować? Na co zwrócić uwagę, jak się przygotować? Poradnik

Jak zrobić zakupy w tartaku, żeby nie żałować? Na co zwrócić uwagę, jak się przygotować? Poradnik

Tartak najczęściej odwiedzamy wtedy, kiedy planujemy rozpoczęcie budowy domu. Potrzebne jest nam zwykle głównie drewno konstrukcyjne, w tym także to przeznaczone na budowę więźby dachowej. Wybór drewna w tartaku jest zwykle dość duży. Dla laika podjęcie decyzji, który produkt jest naprawdę wart swojej ceny może być trudne, dlatego poniżej zamieszczamy garść porad, które powinny ułatwić zakupy.

Krok pierwszy – dobry tartak

Duże znaczenie ma sam wybór tartaku, w którym zrobimy zakupy. Przede wszystkim powinien on się znajdować w pobliżu – nie ma sensu przemierzać pół Polski, by kupić tarcicę. Tartaków jest jednak na tyle dużo, że z pewnością znajdziemy kilka firm do wyboru w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Warto skontaktować się z nimi i zapytać o zakres oferty oraz o ceny – dzięki temu będziemy mogli od razu wybrać się do tartaku, w którym znajdziemy to, czego szukamy, za rozsądne pieniądze. Bardzo dobrym tartakiem, w którym znajdziemy naprawdę duży wybór produktów i nie wydamy na nie fortuny, jest Drew-Pol. Firma zajmuje się sprzedażą i przycinaniem drewna, ale wykonuje też więźbę dachową, a na specjalne zamówienie klienta oferuje usługę przewoźnego tartaku, który pozwala na cięcie drewna na naszej działce.

Przemyślane zakupy

Kiedy już wiemy, w jakim tartaku zrobimy zakupy, musimy odpowiednio się do nich przygotować. Po pierwsze do tartaku powinniśmy wybrać się z gotowym projektem i listą z obliczoną potrzebną ilością drewna. Wcześniej warto też skonsultować się z wykonawcą naszego domu, który podpowie nam, jakiej klasy drewno kupić. Pamiętajmy o odpowiednich wymiarach i przekrojach elementów konstrukcyjnych oraz ich właściwych łączeniach. Fachowcy polecają też, by na zakupy w tartaku zabrać cieślę, który wykona dla nas więźbę dachową. Najłatwiej jest jednak znaleźć tartak, który zajmie się dla nas także wykonaniem więźby – taką usługę świadczy wspominany już tartak Drew-Pol. Ważne, żeby cieśla podpowiadał nam, jakie drewno będzie najlepsze.

Ważne zasady

Kupując drewno do budowy domu, powinniśmy trzymać się kilku ważnych zasad – przede wszystkim postarajmy się zamówić drewno z wyprzedzeniem – dzięki temu tartak zdąży zrealizować nasze zamówienie przed rozpoczęciem budowy, a my nie będziemy musieli jej opóźniać ze względu na braki w materiałach. Po drugie – pamiętajmy, że drewno powinno do nas trafić tuż przed rozpoczęciem budowy. Dzięki temu nie musimy się martwić o odpowiednie przechowywanie. Po trzecie – kupujmy na zapas – lepiej mieć drewna nieco za dużo niż za mało. Dlatego kupmy około 10% więcej niż rzeczywiście potrzebujemy. Bardzo prawdopodobne, że nadwyżka się nam przyda. 

Opracowanie:
Dalików, Wschodnia 27
tel. 603 116 904
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz