Jak zrobić choinkę na pniu?

Jak zrobić choinkę na pniu?

Choinka na pniu to alternatywa dla drogich i zajmujących dużo miejsca drzewek świątecznych. Możesz ją zrobić sam, potrzebujesz tylko kilku rzeczy. Kieruj się naszymi podpowiedziami. Chcesz uniknąć sztampy bożonarodzeniowej? Szukasz bardziej oryginalnych rozwiązań, jednocześnie zachowując tradycję? Zobacz, jak prosta w wykonaniu jest choinka na pniu.

Choinka na pniu — żywa czy sztuczna?

Każda z tych opcji ma swoje zalety. Żywe gałązki pachną lasem i rześkością, a zapach pozwala poczuć się w domu luksusowo. Możesz zrobić jedno drzewko na pniu, a możesz też zrobić kilka i rozłożyć je w pomieszczeniu. Warunkiem jest utrzymanie spójności przestrzeni. Choinki będą wyglądać designersko w minimalistycznie i modnie urządzonych wnętrzach.

Sztuczną choinkę na pniu możesz wykonać sam lub kupić w sklepie gotową. Jest ona korzystniejszą opcją niż żywa, bo nie trzeba jej podlewać, ani sprzątać igieł, które zgubiły gałęzie. Nie musisz jej też wymieniać co sezon — jedynie świąteczne ozdoby. Nie wszystkie sztuczne choinki jednak dobrze wyglądają. Szukaj tych, które sprawiają wrażenie naturalnych i są gęste (nie będzie tak bardzo widać sztucznych, plastikowych elementów).

Jak wykonać choinkę na pniu krok po kroku?

Najpierw zdecyduj, jaką choinkę chcesz zrobić — żywą czy sztuczną? W przypadku tej pierwszej musisz przygotować nieduży konar lub gruby patyk, gałązki choinki, klej na gorąco (i pistolet), sekator, długi drucik i jakąś podstawę. Ta ostatnia jest bardzo ważna, na niej będzie stać choinka. Należy wziąć pod uwagę to, że konar jest ciężki, musi być więc odpowiednio umocowany. Do tego warto wykorzystać donicę wypełnioną ziemią, żwirem, czy gąbką florystyczną, albo kawałek drewna z wywierconym otworem.

Umieść najpierw pień choinki w podstawie przy użyciu kleju. Następnie zacznij formować koronę, mocując gałązki do konara za pomocą drucika. Zacznij od dołu i pamiętaj o tym, że w tej części gałęzie muszą być dłuższe. Postaraj się układać je gęsto, dzięki temu choinka będzie bardziej naturalnie wyglądać. I zrobi większe wrażenie na końcu. Układaj gałęzie piętrowo. Im wyżej, tym powinny być krótsze. Na końcu połącz gałązki w kapturem. W ten sposób utworzysz czubek.

Tak samo zrobisz sztuczną wersję. Jeśli chcesz nadać jej większej naturalności, wykorzystaj drewnianą podstawę. Innym sposobem jest użycie płótna w neutralnym kolorze (beżowym, brązowym bądź szarym). Owiń tkaniną donicę, w której będzie stać drzewko. Będzie się wydawać, że choinka stoi w worku.

choinka na pniu

Nowoczesna choinka — czego jej potrzeba?

Nowoczesna choinka na pniu musi posiadać odpowiednie dekoracje, które zwieńczą jej urodę. Pomyśl o pomalowaniu jej na biało i użyciu sztucznego śniegu. Biel świetnie  komponuje się ze złotem i srebrem. Ważne jest, aby takie zestawienie pasowało do pomieszczenia, w którym umieścisz choinkę. Meble i dodatki w żywych barwach mogą się gryźć z biało-srebrną kolorystyką.

Jeśli chcesz zrobić zimową choinkę, możesz kupić gotowe białe gałęzie i potem przymocować je do kija, pełniącego funkcję pnia. Sklepowe drzewka świąteczne to pójście na skróty, a przecież możesz się świetnie bawić (i twoje dzieci), robiąc ją samemu! Wystarczy naśladować przyrodę, a stworzysz jej fantastyczną kopię w warunkach domowych.

Jak udekorować choinkę na pniu?

Zarówno żywa choinka, jak sztuczna będą się wspaniale prezentować z naturalnymi ozdobami, takimi jak szyszki czy bombki z plasterków cytrusów. W Boże Narodzenie często wykorzystywaną barwą jest czerwień. Możesz ozdobić swoje świąteczne drzewko czerwonymi wstążkami i bombkami. Nie przesyć jej tylko! Dodaj srebrne lub złote akcenty — w formie łańcucha i gwiazdy betlejemskiej. Masz własny koncept w głowie? Sięgnij po cokolwiek, co uczyni twoje dzieło oryginalnym i atrakcyjnym. Koronki? Girlandy kwiatowe? A może tkane piórka? Niech twoja kreatywność będzie nienasycona!

Choinka to święta, a święta to prezenty. Zobacz, co kupić rodzicom pod choinkę, jeśli brakuje ci pomysłu!

Opracowanie:
Maria
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także