Artykuł sponsorowany

Jak zostać opiekunką lub opiekunem osób starszych w Niemczech?

Jak zostać opiekunką lub opiekunem osób starszych w Niemczech?

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech jest coraz popularniejszym zajęciem wśród personelu opiekuńczego w Polsce. Niemcy szukają naszych fachowców, gdyż cenią ich nie tylko za wysokie umiejętności i kwalifikacje ale również za empatię i życzliwe podejście do pacjenta. Osoby, które chcą podjąć tego typu pracę mogą znaleźć pomoc w nawiązaniu kontaktu za pośrednictwem agencji organizujących opiekę nad osobami starszymi. Warto skorzystać z takiej pomocy, nie tylko gdy podejmuje się tę pracę po raz pierwszy.

Kim jest opiekun osób starszych?

Od pewnego czasu Europa spotyka się z narastającym zjawiskiem starzejącego się społeczeństwa. Coraz więcej ludzi starszych potrzebuje opieki. Tak więc osoba, która czuje że jej powołaniem jest opieka nad starszymi ma bardzo duże możliwości aby podjąć satysfakcjonującą pracę za godziwe wynagrodzenie. Kraje takie jak Niemcy, Francja czy Włochy coraz częściej szukają pomocy pielęgniarskiej z innych państw, szczególnie z Polski. Czynią tak dlatego, gdyż polski personel opiekuńczy słynie z wyjątkowo empatycznego podejścia do pacjenta. Posiada również wysoką wiedzę w zakresie opieki i pielęgnacji. Nie należy zapominać, że zawód opiekuna osób starszych wiąże się dla mieszkańców Europy wschodniej z wyjątkowym wynagrodzeniem. Osoba niedoceniana finansowo w Polsce może teraz wyjechać do zachodnich sąsiadów jako opiekunka osób starszych, pracować i otrzymując w zamian godną gratyfikację. Rodziny osób starszych, potrzebujących pomocy chętnie powierzą opiekę nad swoimi najbliższymi kompetentnym i zaufanym opiekunom. Pracy można szukać samodzielnie. Wymaga to jednak znajomości języka i regularnego przeglądania niemieckojęzycznych portali ogłoszeniowych. Prostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert agencji takich jak Senior Vitae pomagających w nawiązaniu kontaktu z osobami z zagranicy. Uczciwe podejście obu stron niejednokrotnie przynosi obopólne zadowolenie i w takich przypadkach skutkuje wieloletnią współpracą.

Jak nawiązać współpracę?

Rodzaj zlecenia jest uzależniony od wielu czynników. Osoby zgłaszające się do pracy powinny przede wszystkim cechować się uczciwością, empatią, wyrozumiałością i cierpliwością. Powinny posiadać również podstawową wiedzę z zakresu pielęgniarstwa. Nie zawsze praca jako opiekun osób starszych wiąże się z opieką nad osobą w podeszłym wieku, obłożnie chorą lub w nieporuszającą się o własnych siłach. Takie oferty kierowane są głównie do wysoko wykwalifikowanych pielęgniarek, potrafiących odpowiednio zaopiekować się kimś o podwyższonych wymaganiach. Warto jednak znać swoje możliwości i ustalić warunki kontraktu jeszcze przed wyjazdem. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy agencji organizujących opiekę dla osób starszych. Pomogą one znaleźć i wybrać najbardziej odpowiednią ofertę, nawiązać kontakt z rodziną podopiecznego, czy zadbać o ustalenie odpowiedniej stawki wynagrodzenia. Często bowiem zdarza się, zwłaszcza wśród osób bez doświadczenia, kompletna nieznajomość panujących realiów. Wiele osób obawia się tego typu pracy ze względu na słabą znajomość języka. Niepotrzebnie. Nie zawsze pielęgniarka musi biegle mówić po niemiecku. Ponadto często agencje prowadzą liczne językowe kursy doszkalające dla osób chcących połączyć swoją karierę zawodową z powołaniem opiekuna osób starszych. Kameralne grupy lub lekcje indywidualne pozwolą szybko opanować niezbędne słownictwo i podjąć wymarzoną pracę.­

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz