Materiał Partnera

Jak zorganizować wyjazd służbowy do ośrodka szkoleniowego?

Jak zorganizować wyjazd służbowy do ośrodka szkoleniowego?

Wyjazd służbowy w celu przeszkolenia pracowników to nie lada wyzwanie wymagające dobrej organizacji. Taki event stwarza także możliwość integracji i odpoczynku. Trzeba odpowiednio wcześniej wszystko dokładnie zaplanować, by nie spotkała nas żadne niespodzianka, niekoniecznie o pozytywnym znaczeniu. Kluczową decyzja jest wybór odpowiedniego ośrodka szkoleniowego. Na co trzeba zwrócić uwagę chcąc zorganizować wyjazd szkoleniowy z noclegiem?

Zaplecze i sprzęt organizacyjny

W celu przeprowadzenia szkolenia niezbędne są odpowiedniej wielości sale – warto upewnić się, że pomieszczą liczbę osób, które wezmą udział w szkoleniu. Trzeba dowiedzieć się, czy wszystko będzie już przygotowanie na moment przyjazdu grupy. Należy dopytać o wszystko wcześniej, gdyż zamieszanie podczas szkolenia niepotrzebnie dekoncentracje pracowników. Stworzyć plan i scenariusz z miejscami na przerwę i catering. Zarezerwować miejsca w odpowiednim terminie, który nie w żaden sposób nie zagraża dobru firmy. Warto dowiedzieć się, czy na miejscu możemy liczyć na pomoc pracowników ośrodka w przygotowaniu materiałów szkoleniowych.

Nocleg i rozrywka

Kiedy planujemy szkolenie kilkudniowe warto zadbać o wygodny nocleg i dodatkowe atrakcje dla uczestników szkolenia. Mogą być to drobne wygody jak sala z telewizorem i dostęp do WiFi lub możliwość zamówienia posiłku do pokoju albo atrakcje o większej formie, na przykład grupowa wycieczka po regionie czy zorganizowanie grilla. Po zakończeniu pracy warto bowiem wykorzystać ten czas na zintegrowanie zespołu, gdyż w takim pracuje się znacznie efektywniej. Oczywiście ważne jest też, czy ośrodek posiada odpowiedniej wielkości parking, jeśli pracownicy dojadą na miejsce własnymi samochodami.

Informacja i komunikacja

Przed wyborem odpowiedniego ośrodka należy zapoznać się z jego ofertą i lokalizacją. Ważna jest wiedza o tym, co jest w stanie zagwarantować i czy może zaproponować alternatywne rozwiązania. Zwrócić uwagę na konkretne atuty przedstawionej oferty. Podczas rozmowy telefonicznej może już się wiele wyjaśnić. Zazwyczaj ośrodki szkoleniowe są tak zorganizowane, że bez trudu spełniają nasze wszystkie oczekiwania. Warto dokładnie je określić oraz przygotować się też na sytuacje losowe. Miejsce docelowo szkolenia można skonsultować z pracownikami, by zapobiec ich niezadowoleniu.

Ośrodki szkoleniowe powinny zapewnić klientom zaplecze biznesowe i rozrywkowe. Ośrodek wypoczynkowy Pod Suliłą przyciąga grupy zorganizowane wysokimi standardami oferowanych usług, zapewniając idealne warunki do przeprowadzenia szkolenia i wypoczynku.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz