Materiał Partnera

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Aby stworzyć dobrą atmosferę coraz więcej firm decyduje się na organizację wyjazdów bądź też szkoleń integracyjnych dla swoich pracowników. Taki wyjazd powinien zostać dobrze przemyślany, gdyż ewentualna wpadka rzutuje na wizerunek całej firmy. Chcemy, aby pracownicy odpoczęli, lepiej wykonywali swoje obowiązki, współpracowali ze sobą i dobrze czuli się w firmie. Dlatego tak ważna jest odpowiednia organizacja wyjazdu integracyjnego.

Cel wyjazdu

Przede wszystkim należy określić cel takiego wyjazdu i dobrać odpowiedni termin. Najczęściej organizuje się je po to, aby wzmocnić więzi w teamie, poprawić komunikację pomiędzy pracownikami, szefostwem albo poszczególnymi działami, albo świętować jakiś duży sukces. Bardzo ważny jest zatem wybór ośrodka, który będzie pasował do charakteru imprezy, do wizerunku firmy i jednocześnie zapewni uczestnikom optymalny standard zakwaterowania. Istotny jest również budżet, w którym musimy się zmieścić oraz ilość osób, która będzie brała udział w wyjeździe integracyjnym. Sprawny transport osób busami na imprezę również wpływa na jego atrakcyjność i chęć uczestnictwa.

Miejsce i transport

Odpowiedni dobór miejsca zależy od wielu różnych czynników i jest kluczem do sukcesu imprezy. Należy zwrócić uwagę na odległość od miejsca zamieszkania pracowników tak, aby podróż nie była zbyt długa i męcząca. Następnie dobrać miejsce do klimatu imprezy, zorientować się czy mają wystarczającą ilość miejsc noclegowych, odpowiednią salę, czy catering. Warto dowiedzieć się czy ośrodek nie oferuje jeszcze jakiś atrakcji dodatkowych, jak np. ognisko, stok narciarski, organizacja warsztatów diy, paintball, boisko do piłki nożnej lub siatkówki i inne. Należy pamiętać, że przy organizacji imprezy outdoor, czyli na zewnątrz w razie niepogody trzeba przenieść imprezę do środka lub pod specjalny namiot. Przed podjęciem decyzji powinno się sprawdzić czy dane miejsce jest w staniem dać nam taką możliwość. Kluczowym elementem jest również odpowiednia organizacja transportu. W zależności od ilości osób można wynająć potrzebną ilość busów, która zawiezie pracowników na miejsce. Opcja dojazdu własnego zniechęca do udziału w wyjeździe i powoduje, że nikt nie chce wtedy zostać kierowcą i podróżować własnym samochodem. Doświadczona firma, która zajmuje się transportem za pomocą busów, to Marek Guzikowski Transport osobowy. Pojazdy wyposażone są w klimatyzację i wygodne siedzenia, więc podróż powinna być przyjemna dla pracowników.

Temat imprezy

Istotne jest obranie tematu imprezy. Świetnie sprawdzają się te, w których pracownicy mogą się wcielić w różne postacie czy styl życia, jak np. klimat westernu, bal z maskami, lata 70-te, Hawaje, bollywood, Indianie, gangsterzy itp. Warto również pomyśleć nad wynajęciem osoby, która poprowadzi atrakcyjnie całą zabawę i zachęci do uczestnictwa w ewentualnych zadania.

Opracowanie:
Wojtyniów, Piaskowa 26
tel. 606 449 220
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz