Materiał Partnera

Jak zorganizować udany event lub imprezę firmową?

Jak zorganizować udany event lub imprezę firmową?

Impreza firmowa to skuteczny sposób na zmotywowanie swojego zespołu pracowników albo sprawienie, aby był nieco lepiej zgrany. Możliwość spędzenia czasu swobodnie, z dala od pola zawodowego, doskonale odświeży i wzmocni relacje w grupie pracowników. Co zrobić, aby impreza firmowa spełniła swoje zadanie i była długo wspominana podczas przerw na kawę? Oto kilka porad i pomysłów.

Organizacja imprezy firmowej – czego nie robić?

Organizacja imprezy firmowej to niełatwe zadanie. Trzeba pogodzić wiele interesów, sprostać często rozbieżnym oczekiwaniom i znaleźć coś, w co zaangażuje się zarówno księgowa, jak i pracownik fizyczny. To trudne, ale nie niemożliwe, o ile masz dobry pomysł! Zanim jednak podsuniemy Ci ich kilka, podpowiemy Ci, czego unikać:

Dosyć poważnym błędem, jaki popełniają osoby chcące zorganizować w swojej firmie event integracyjny, jest liczenie na to, że pracownicy sami się sobą zajmą. W praktyce wygląda to tak, że jadą oni gdzieś, ale jedynymi atrakcjami są obce widoki i pobyt z dala od tego, co oglądają codziennie. To jeszcze nie jest integracja. Na takim wyjeździe pracownicy będą trzymali się w tych samych grupach co zawsze. Aby doszło do interakcji między osobami, które rzadko mają do niej okazje, sytuacja musi to nieco narzucać – podpowiada ekspert z firmy G Brothers International.

Drugim bardzo często popełnianym błędem, który idzie w parze z pierwszym, jest opieranie rozrywki oferowanej pracownikom podczas firmowej imprezy na jedzeniu i piciu. Rozmowy przy stole i alkohol powinny być tylko dodatkiem do świetnej zabawy, a nie jej motywem przewodnim.

Pomysły na udany event lub imprezę firmową

Jak sprawić, żeby każdy był zadowolony i pracownicy nieco się ze sobą zżyli niezależnie od tego, w których działach pracują? Można spróbować zająć dzień rozrywkami tak, aby każdy chociaż przez chwilę był zadowolony, ale to nie jest idealne rozwiązanie, bo oznacza ono, że każda z osób będzie szczególnie zainteresowana tylko wybranymi aktywnościami. Lepiej jest zaskoczyć cały zespół czymś, czego się nie spodziewa, i sprawić, aby pracownicy wspólnie uczestniczyli w czymś, czego jeszcze nie znają.

Pierwszym pomysłem, który doskonale się sprawdza na takich niebanalnych imprezach firmowych, jest impreza tematyczna, np. w duchu lat dwudziestych albo trzydziestych. Muzyka z epoki, nawiązujący do dawnych czasów wystrój, rekwizyty – taka podróż w czasie zdecydowanie nie jest tym, czego można się spodziewać na imprezie firmowej!

Drugim pomysłem, który można wprowadzić jako urozmaicenie, jest organizacja występu jakiegoś artysty. Szczególnie godni polecenia są komicy i kabarety. O ile gust muzyczny każdy może mieć inny, o tyle śmiech jest czymś, co łączy wiele osób niezależnie od wykształcenia, stanowiska i funkcji w pracy. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz