Materiał Partnera

Jak zorganizować przebieraną imprezę tematyczną?

Jak zorganizować przebieraną imprezę tematyczną?
Bale przebierańców zwykle kojarzą się z imprezami dla dzieci. Warto jednak wiedzieć, że mogą stanowić doskonałą zabawę również dla dorosłych. Kto z nas nie marzył, aby przenieść się w czasie o setki lat lub znaleźć się nagle w krainie snów na jawie? Dzięki przebieranemu przyjęciu można na chociaż jeden wieczór zapomnieć o rzeczywistości i wkroczyć w świat fantazji! Jak zorganizować przebieraną imprezę karnawałową?

Wybierz motyw przewodni

Kluczowym elementem organizacji przebieranej imprezy jest wybór odpowiedniego motywu przewodniego, który przypadnie do gustu wszystkim gościom. Organizując imprezę w większej grupie, można zrobić burzę mózgów i wybrać temat wspólnie. Motyw przewodni powinien być widoczny przede wszystkim w przypadku:

  • Strojów – stroje karnawałowe muszę odzwierciedlać charakter zabawy. Na przykład decydując się na imprezę wenecką, warto wynająć maski, które są symbolem tego typu zabaw.
  • Muzyki – odpowiednia muzyka to nie tylko udana zabawa, ale też niesamowity klimat. Powinna być nie tylko dostosowana stylem do imprezy, ale też umożliwiająca tańce.
  • Wystroju – sala, na której odbędzie się impreza, również powinna być dopasowana do motywu przewodniego, poprzez odpowiedni wystrój.

Wiele osób decyduje się również na zorganizowanie cateringu w stylu tematycznym, na przykład potrawy z dawnych lat (w przypadku motywów historycznych) lub kolorowe i wymyślne dania (w przypadku motywów fantastycznych i bajkowych).

Skąd wziąć stroje?

Stroje na imprezę przebieraną można uszyć samodzielnie, ale o wiele lepszym rozwiązaniem będzie po prostu wynajęcie ich na jeden wieczór. Będzie to o wiele tańsze niż zakup i mniej pracochłonne niż szycie. Wypożyczanie strojów karnawałowych oraz ręcznie robionych masek oferuje między innymi firma Świat Karnawału, której siedziba znajduje się w Łodzi. Warto zrobić listę gości, którzy nie mają własnego stroju i wspólnie zarezerwować wybrane kreacje na dany termin. Trzeba mieć na uwadze, że ilość strojów w wypożyczalniach może być ograniczona w okresie karnawału.

Gdzie zorganizować imprezę?

Miejsce imprezy nie jest istotne, kiedy zadba się o właściwy wystrój, jednak może dodać uroku. Organizując przyjęcie w stylu zamkowym, warto zdecydować się na wynajęcie sali bankietowej np. w pałacu. W dzisiejszych czasach wiele małych zamków i pałacyków oferuje wynajem sali w stosunkowo niskich cenach. Decydując się na wynajęcie zwykłej sali w restauracji lub hotelu, konieczne będzie własnoręczne przygotowanie dekoracji tematycznych. W przypadku imprezy przebieranej radość sprawia nie tylko samo przyjęcie, ale także wspólne przygotowywanie go w gronie bliskich przyjaciół!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz