Materiał Partnera

Jak zorganizować idealny wyjazd firmowy?

Jak zorganizować idealny wyjazd firmowy?

Grupowe wyjazdy w gronie współpracowników w celu szkolenia czy integracji to coraz popularniejszy trend. Wyjazdy firmowe organizują zarówno duże korporacje, jak i o wiele mniejsze przedsiębiorstwa. Kluczem do powodzenia tego typu przedsięwzięcia, niezależnie od jego rozmiarów, jest udana organizacja. O czym należy pamiętać? Na co zwracać uwagę? Jak przygotować niezapomniany i skuteczny wyjazd integracyjny lub szkoleniowy?

Wyjazd firmowy – dlaczego warto?

Niektórym uczestnictwo w jakiejkolwiek aktywności ze współpracownikami po godzinach pracy wydawać może się katorgą lub, w najlepszym przypadku, stratą czasu. Pracodawcom wyjazd integracyjny lub szkoleniowy może się zaś jawić jako niepotrzebny koszt. Tego typu wydarzenie może jednak przynieść korzyści obu stronom.

Pracownicy, dzięki wyjazdom i szkoleniom, nabierają pewności w kontaktach z innymi członkami ich zespołu czy działu. Zdobywają też nowe umiejętności czy świeże spojrzenie na pewne zawodowe sprawy. Wszystko to skutkuje przyjemniejszą i owocniejszą współpracą między zatrudnionymi. Pracodawcy zaś zyskują „dobrze naoliwiony”, zgrany zespół, gotowy stawić czoła nowym wyzwaniom. Ponadto istnieje możliwość odliczenia kosztów wyjazdu od podatku VAT.

Dobrze zaplanowana i zorganizowana impreza integracyjna lub szkoleniowa istotnie wpływa na jakość współpracy oraz samopoczucie i motywację pracowników. Wyjazd (nawet kilkugodzinny) może być też nagrodą za ponadprzeciętne wyniki lub ukończenie dużego projektu. Aby przyniósł on jednak zamierzone skutki i był dobrze wspominany przez uczestników, konieczna jest doskonała organizacja: począwszy od wyboru miejsca i transportu, aż po zaplanowane atrakcje i aktywności. Sprawny transport w Lublinie i okolicach zorganizować można dzięki firmie Impex-Trans. M. Besztak.

Organizacja wyjazdu firmowego – od czego zacząć?

Każdy wyjazd firmowy powinien mieć jasno określony cel, dlatego najlepiej zacząć od jego sformułowania. Nagroda dla najlepszych sprzedawców, integracja czy może szkolenie? Od tej decyzji zależeć będzie wiele czynników. Już na wstępie warto znać też orientacyjną liczbę uczestników, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla planowania wydarzenia. Następnie warto przygotować orientacyjny program wyjazdu i zastanowić się nad jego kluczowymi punktami. Nie wolno zapominać o części rekreacyjnej, nawet jeśli wyjazd ma charakter typowo szkoleniowy. Przerwa w formie aktywnego wypoczynku lub zabawy integracyjnej wpłynie na lepsze przyswajanie wiedzy, a niekiedy pozwoli też na sprawdzenie w praktyce nowych umiejętności.

Potem pozostaje wybór odpowiedniego miejsca, czyli ośrodka, hotelu, sali czy atrakcji. Warto postawić na miejsca sprawdzone, w których często odbywają się imprezy firmowe. Można wówczas być spokojnym o to, że wydarzenie odbędzie się bez wpadek. Niezależnie od tego, czy pracownikom proponowany jest kilkudniowy wyjazd za granicę, czy jedynie krótkie spotkanie tuż za miastem, warto zadbać też o zorganizowany, komfortowy transport. Przewozy autokarowe to najkorzystniejsza i sprawdzona opcja. Nowoczesne busy i autokary gwarantują spokojny i wygodny przejazd, a dzięki wspólnej podróży integracja zespołu ma szansę odbywać się już od pierwszych minut wyjazdu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz