Materiał Partnera

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Znalezienie odpowiedniego zatrudnienia nie jest zadaniem łatwym. Dostępność wakatów, zwłaszcza na terenie większych miast, jest ogromna, jednak dopasowanie oferty pracy pod nasze kwalifikacje i oczekiwania, to bardziej złożony proces. Dlatego przygotowaliśmy kilka wartościowych wskazówek, które z pewnością pomogą w znalezieniu idealnego stanowiska i sprawią, że szukanie pracy będzie przyjemnością.

Zadbaj o profesjonalne CV

Pierwszym krokiem w znalezieniu doskonałej oferty pracy, jest skonstruowanie profesjonalnego i przemyślanego CV. Warto zadbać o to, aby opisać własne kwalifikacje w sposób jak najbardziej dokładny oraz wartościowy dla potencjalnego pracodawcy. W zależności od tego, na jakie stanowisko się ubiegasz, wypunktuj te pozycje, które pokazują, że to właśnie Ty idealnie sprawdzisz się w danym zajęciu. Pracodawcy nie interesuje bowiem, czy byłeś barmanem w czasach studenckich, jeśli aplikujesz do pracy kierowcy. Dlatego postaraj się być precyzyjny i konkretny, przez co pokażesz, że zależy Ci na zdobyciu tej posadzie. Weź pod uwagę również aspekt wizualny CV. Niech będzie ono czytelne, przejrzyste i estetyczne. Możesz skorzystać z gotowych szablonów. Twoje CV to Twoja wizytówka, dlatego zrób wszystko, aby prezentowała Cię jak najlepiej.Sprawdź swoje profile w mediach społecznościowych

Mało kto z nas ma świadomość, że nasze profile w mediach społecznościowych są często wykorzystywane przez pracodawców do wstępnej rekrutacji. Jest to wizytówka kandydata, ukazuje to, czym się zajmuje w wolnych chwilach, oraz jakie treści go interesują. Dlatego, jeśli Twój profil jest publiczny, a Ty dodajesz regularnie zdjęcia z mocno zakrapianych imprez, ubiegając się o pracę kierowcy, nie dziw się, że pracodawca może nie zadzwonić. Zadbaj zatem o to, aby treści publikowane w mediach społecznościowych ukazywały Cię z jak najlepszej strony. Z pewnością zachęci to rekrutera do Twojej osoby i da zielone światło, aby zaprosić Cię na kolejny etap.

Aplikuj na wybrane stanowiska

Warto do tematu szukania pracy podejść w przemyślany sposób. Masowe wysyłanie CV, czyli odpowiadanie na przypadkowe oferty pracy, które znaleźliśmy w internecie, nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Lepszy efekt przyniesie nam aplikowanie na 3-4 stanowiska, które naprawdę nas interesują, niż na 15, które nie odpowiadają naszym kwalifikacjom. To przede wszystkim widać w przesłanym przez kandydata zgłoszeniu, czy zależy mu na danej pracy. Jeśli dodatkowo poświęcił czas, aby napisać list motywacyjny i zachęcić do swojej osoby, to zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Dlatego zastanów się dokładnie, jakie stanowiska Cię interesują i szukaj pracy w węższym gronie. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

  • co jest dla mnie najważniejsze, jeśli chodzi o nowe miejsce pracy? (dojazd, wynagrodzenie, możliwość rozwoju, godziny pracy, miejsce pracy, atmosfera, itp. )

  • w jakich zajęciach najlepiej się czuję, w czym jestem dobry?

  • jakie są moje mocne strony?

  • na jakie zatrudnienie pozwala mi moje dotychczasowe doświadczenie?

  • szukam pracy w pełnym wymiarze, czy może to być ¾ lub ½ etatu?

  • jakie są moje oczekiwania finansowe?

Jeśli na spokojnie przemyślisz wymienione kwestie, z pewnością dużo łatwiej przyjdzie Ci wybór odpowiednich ofert pracy i znalezienie wymarzonego zatrudnienia.

Skorzystaj z pomocy w szukaniu pracy

Bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szukanie zatrudnienia, jest udanie się do biura pośrednictwa pracy. Tego typu placówki zapewniają profesjonalną pomoc w dopasowaniu stanowiska do kwalifikacji pracownika oraz znajdują dla niego najlepsze oferty pracy. Agencje współpracują z wieloma firmami, które aktualnie potrzebują osób do dodatkowego zatrudnienia, a co więcej, dokładnie wiedzą, jakie wymogi powinien spełniać ich kandydat. Dlatego, jeśli zgłosisz się do zaufanej agencji pracy, możesz mieć pewność, że zaproponowane przez nich oferty, będą w pełni dopasowane do Twoich kwalifikacji. “Naszą misją, jest połączenie interesu pracodawcy i pracownika. Zależy nam na tym, aby zapewniać pomoc w szukaniu pracy osobom bezrobotnym i równocześnie dostarczyć zatrudniającym odpowiednich pracowników.” - mówi specjalista ds. rekrutacji z firmy Starko, jednej z najbardziej znanych agencji pracy w Warszawie.

Reasumując, szukanie pracy to duży krok w życiu każdego z nas, który zazwyczaj wiąże się ze zmianą. Warto przyłożyć się do tego zadania, aby znaleźć miejsce, które w pełni będzie nam odpowiadało. Przecież w pracy spędzamy większą część dnia, dlatego dobrze, aby była ona dla nas przyjemna, a nie budziła frustracje. Przemyślmy dokładnie czym chcielibyśmy się zająć oraz w czym jesteśmy naprawde dobrzy. Przygotujmy profesjonalne CV i sprawdźmy, czy nasze profile w mediach społecznościowych dobrze nas reprezentują. Unikajmy aplikacji na przypadkowe stanowiska, a zamiast tego poświęćmy czas na wybranie kilku, do których dołączymy szczery list motywacyjny. I nie bójmy się skorzystać z pomocy w szukaniu pracy. Biura pośrednictwa pracy oferują wsparcie profesjonalistów i z pewnością znajdą dla nas wakat dopasowany do naszych kwalifikacji. 

Opracowanie:
Falenty Duże, Źródlana 40
tel. 721 895 873
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz