Materiał Partnera

Jak znaleźć dobre biuro projektowe?

Jak znaleźć dobre biuro projektowe?

Biura projektowe to miejsca, dzięki którym można zrealizować różnorodne projekty budowlane. W takich firmach pracują osoby z dużą wiedzą i doświadczeniem, które pomagają w realizacji nawet najtrudniejszych inwestycji. Na rynku jest wiele różnych biur projektowych, jednak jak wybrać te, które spełni nasze oczekiwania? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Czym się zajmuje biuro projektowe?

Różne biura mogą mieć różnych specjalistów i wykonywać nieco inne zadania. Jednak ich najważniejszym zadaniem jest opracowanie projektów budowlanych i skompletowanie niezbędnej dokumentacji. Biura projektowe obsługują klientów indywidualnych i biznesowych, można się do nich zwrócić zarówno w przypadku chęci budowy domku jednorodzinnego, jak i dużej hali przemysłowej. Oto ich główny zakres działalności:

  • Projekty budynków. Wśród nich domy jednorodzinne, domy drewniane, ekologiczne, budynki gospodarcze, handlowe, biurowe itd.
  • Kompleksowa obsługa inwestycji. Zalicza się tu m.in. nadzór budowlany, nadzór inwestorski, inwentaryzacja budowlana, raport oddziaływania na środowisko, ekspertyzy budowlane.
  • Renowacje budynków.
  • Termomodernizacja budynków.
  • Konsultacje z rzeczoznawcami.

Na co zwracać uwagę przy wyborze biura?

Inwestycja budowlana wiąże się z ogromnymi wydatkami. Tak więc zrozumiała jest chęć zaoszczędzenia tam, gdzie się da, np. na biurze projektowym. Jednak w tym przypadku cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Jeśli zależy ci na profesjonalnej firmie, która rzetelnie wywiąże się z powierzonego zadania, warto zwrócić uwagę również na inne kwestie.

Jak więc przystąpić do poszukiwania biura projektowego? Na początek wybierz kilka ofert biur z twojej okolicy. Następnie zwróć uwagę na cenę oraz kwestie takie jak:

  • Dotychczasowe realizacje. Dotychczasowe projekty są świetną wizytówką firmy i jej możliwości. Poszukaj projektów na stronie internetowej biura lub zapytaj się wprost, jakie realizacje mają za sobą.
  • Podejście do klienta. To kolejna cenna rzecz. Biuro, które jest otwarte na swoich klientów, ma głowę pełną pomysłów i ambicję, by sięgać coraz wyżej, jest na wagę złota. Przykładem takiej firmy jest Pracownia Projektowa Archikaba Katarzyna Machaj.
  • Opinie innych klientów. Zadowoleni klienci to znakomita wizytówka firmy i pewność, że biuro daje z siebie wszystko, aby zrealizować projekt klienta.
  • Szeroka oferta. Inwestycja budowlana pochłania mnóstwo czasu i finansów. Dlatego warto zwrócić uwagę na zakres usług biura. Pozwoli ci to zaoszczędzić dużo czasu i być może otrzymać dodatkową zniżkę.
Opracowanie:
Wieliczka, pl. Kościuszki 2
tel. 512 649 554
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz