Materiał Partnera

Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

Jak znaleźć dobrą firmę przeprowadzkową?

Przeprowadzka to trudne i często kłopotliwe zadanie. Z tego właśnie powodu wybór zaufanej firmy przeprowadzkowej i powierzenie jej naszej przeprowadzki to często klucz do sukcesu. Niestety, ogłoszeń firm zajmujących się przeprowadzkami jest tak wiele, że często nie wiemy, komu warto powierzyć tę pracę. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, by wybierać dobrą firmę przeprowadzkową?

Cena jako wyznacznik jakości

Często decydującym kryterium w wyborze firmy od przeprowadzek jest cena, jaką zaproponuje ona za wykonanie danej usługi. Należy jednak z dużą ostrożnością podchodzić do firm, które oferują podejrzanie niskie stawki. Może się bowiem okazać, że taka firma będzie chciała zaoszczędzić i przyśle do nas jednego pracownika. Przeprowadzka to niewątpliwie zadanie dla dwóch i więcej pracowników, jeden z nich z pewnością nie poradzi sobie z wyniesieniem i załadunkiem cięższych mebli, a i jego praca będzie trwała znacznie dłużej. Dlatego warto zawsze pytać przy wycenie, co wchodzi w skład danej usługi oraz ilu pracowników będzie pracowało przy naszej przeprowadzce. Dobre firmy przeprowadzkowe, takie jak np. łódzki Spec, nie oszczędzają na pracownikach i usłudze, dzięki czemu potrafią zapewnić najwyższą jakość.

Zaufana firma z plecenia – gdzie jej szukać?

Zanim zaczniemy poszukiwania firmy przeprowadzkowej w Internecie, warto popytać naszych znajomych i członków rodziny, czy nie korzystali już oni z tego typu usługi. Często okazuje się bowiem, że możemy od nich dostać bezpośredni kontakt do sprawdzonej, solidnej firmy i na tym etapie zakończyć nasze poszukiwania. Rozmowa ze znajomymi jest w tym wypadku znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. szukanie opinii o firmach w sieci. W tym drugim przypadku nigdy nie mamy bowiem pewności, kto tak naprawdę jest autorem pozytywnej recenzji.

Doświadczenie firmy i ubezpieczenie OC

Kiedy już zdecydowaliśmy się na konkretną firmę, warto zapytać jej właściciela o doświadczenie w świadczeniu tego typu usług. Z pewnością bardziej godną zaufania będzie bowiem firma, która od kilku lat świadczy tego typu usługi, niż firma, która dopiero od niedawna zajmuje się przeprowadzkami. Doświadczenie ma szczególne znacznie w przypadku bardziej skomplikowanych przeprowadzek, gdzie liczy się czas, sprawność i bezpieczeństwo przeprowadzenia całej operacji. Warto także upewnić się, czy firma posiada wykupione ubezpieczenie OC. Tylko ono gwarantuje bowiem, że w razie uszkodzenia naszego dobytku lub jego kradzieży, otrzymamy odszkodowanie.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz