Materiał Partnera

Jak znaleźć części zamienne do samochodu?

Jak znaleźć części zamienne do samochodu?

W dobie powszechnego dostępu do internetu kupienie czegoś przez sieć wydaje się niezwykle łatwe. Dlatego często próbujemy samodzielnie znaleźć części zamienne do swojego auta, chcąc wybrać najlepsze rozwiązanie. Nie zawsze jest to tak proste. Znalezienie podzespołów, które będą rzeczywiście kompatybilne z naszym autem może sprawić problemy, dlatego podpowiadamy, jak się do tego zabrać.

Poszukiwanie części zamiennych po marce, modelu oraz roczniku

Jest to najczęściej występujący sposób wyszukiwania podzespołów samochodowych. Warto jednak sprawdzić również dane takie jak:

  • moc silnika,
  • data produkcji,
  • dodatkowe wyposażenie auta.

Pozwala to określić, jaką wersję modelu samochodu mamy. Ważne jest również to, czy pojazd został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, czy w manualną, a także czy zainstalowano w nim klimatyzację. Bywa tak, że dana część teoretycznie spełnia wymagania, ale drobny dopisek oznajmia, że jest przeznaczona tylko do wersji bez klimatyzacji. Warto więc dokładnie czytać opisy w sklepach.

Poszukiwanie części do samochodu po numerze VIN

Na podstawie numeru VIN można najdokładniej określić, z jaką wersją samochodu mamy do czynienia. Problem polega natomiast na tym, że nie w każdym sklepie da się ten numer wpisać. Najczęściej jest to możliwe w autoryzowanych serwisach bądź u sprzedawców, którzy specjalizują się w podzespołach konkretnych marek. Jeśli szukasz części do aut koreańskich, japońskich czy amerykańskich, sprawdź sklep Jackpol. To jedno z miejsc, w którym znajdziesz elementy - wpisując numer VIN. Jedyny problem, jaki może pojawić się w trakcie poszukiwań, tym sposobem dotyczy aut wcześniej przerabianych, na przykład tych, w których przekładana była kierownica.

Dobieranie części zamiennych na podstawie numerów zdemontowanych elementów

Aby mieć pewność, że znajdziemy dokładnie tę część, o jaką nam chodzi, warto wymontować dany element z auta i sprawdzić jego oznaczenia. Większość oryginalnych podzespołów ma opisy, które pozwalają na całkiem dokładną ich identyfikację. Najprościej rozpocząć poszukiwania od wpisania znalezionych numerów w wyszukiwarkę internetową. Często samo to daje co najmniej kilka wyników i pozwala na dopasowanie odpowiedniej części zamiennej. Przy odrobinie szczęścia może również nieco zaoszczędzić, ponieważ niektóre marki samochodów korzystają z tych samych elementów, ale ich ceny bardzo się między sobą różnią.

Końcowa porada – nie warto się spieszyć podczas zakupów. Nieuważne przeczytanie opisu może skutkować wyborem nieodpowiedniej części, a to tylko dodatkowy problem.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz