Materiał Partnera

Jak zmniejszyć ilość stalowych odpadów?

Jak zmniejszyć ilość stalowych odpadów?
Generowanie dużej ilości stalowych odpadów jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale też naraża firmę na dodatkowe wydatki. Przedsiębiorstwo zamawia materiały, których nie wykorzystuje w całości, a odpady zwykle nadają się wyłącznie do utylizacji. Co zrobić, aby zmniejszyć ilość produkowanych odpadów? Jak obliczyć ilość stalowych materiałów, aby nie zamówić zbyt dużej ilości?

Kupuj stal z dobrego źródła!

Jest to jedna z najważniejszych zasad, która pozwala zaoszczędzić na materiałach. W trakcie obróbki stalowych elementów lub tworzenia konstrukcji, stal słabej jakości może ulec pękaniu. Zmarnowany materiał nie nadaje się do ponownego wykorzystania. Co więcej, konstrukcje wykonane ze stali słabej jakości będą zwiększały ilość reklamacji napływających od klientów. Stal z dobrego źródła to zdecydowanie oszczędności firmowego budżetu. Jeśli zależy ci na zawsze pozytywnej opinii klientów, nie kupuj również stali z drugiej ręki. Może i zaoszczędzisz nieco pieniędzy, ale nie masz gwarancji, że stal, która już raz była zastosowana, poradzi sobie jako element nowej konstrukcji!

Jak obliczyć potrzebną ilość stali?

Wielu przedsiębiorców ma problem ze składaniem zamówienia, a firmy sprzedające stal nie zawsze są chętne do ponownego przyjęcia nadwyżki. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupisz odpowiednią ilość, nie musisz liczyć ręcznie. Niektóre przedsiębiorstwa (np. Stam) oferują na swoich stronach internetowych profesjonalne kalkulatory, które na podstawie wymiarów zamawianych stalowych elementów wyliczą ilość potrzebnych materiałów oraz ich masę. Dzięki temu nie tylko możesz o wiele precyzyjniej obliczyć wielkość zamówienia, ale również zorientować się, czy będziesz w stanie przetransportować stal przy pomocy swojego pojazdu np. przyczepką lub samochodem dostawczym.

Wykorzystuj odpady!

Na terenie swojej firmy składujesz stalowe odpady, które z czasem ulegają korozji? To ogromny błąd! Staraj się wykorzystać odpady, a jeśli nie jest to możliwe – nie składuj ich zbyt długo i sprzedaj firmie, która zajmuje się ekologicznym recyklingiem metali. Niektóre huty kupują stal bezpośrednio od przedsiębiorców, dlatego nie musisz korzystać z usług pośredników, takich jak skupy złomu. Dzięki temu za zgromadzoną stal możesz uzyskać o wiele wyższą kwotę, niż sprzedając ją na zwykłym skupie. Nie zwróci ci to całego kosztu nadwyżki materiału, ale odzyskasz chociaż część wydanych pieniędzy. Niewielkie skrawki stali wydają się tanie, lecz po zgromadzeniu sporej ilości, możesz otrzymać zaskakująco wysoką kwotę!

Opracowanie:
Wałbrzych, Ludowa 1C
tel. 74 849 90 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz