Artykuł sponsorowany

Jak zdobyć prawko, czyli nauka jazdy samochodem w OSK Beta

Jak zdobyć prawko, czyli nauka jazdy samochodem w OSK Beta

Trudno wyobrazić sobie współczesne życie bez możliwości prowadzenia pojazdu. Coraz więcej osób marzy zatem o niezależności i perspektywach, jakie zapewnia samochód. Jest to szczególnie odczuwalne poza większymi aglomeracjami, gdzie nie można wygodnie poruszać się komunikacją miejską – posiadanie prawa jazdy jest wtedy nieodzowne! Jak przygotować się do egzaminu? Dlaczego warto wybrać OSK Beta? Sprawdzamy!

Dobra szkoła jazdy – po czym ją poznać?

W Polsce, co roku przybywa kilkadziesiąt tysięcy młodych kierowców, którzy pragną cieszyć się nowo uzyskanymi zdolnościami. Dlatego tak ważny jest wybór dobrej szkoły jazdy, gdzie przyszli kierowcy mogą szlifować swoje umiejętności, aby zdołać odnaleźć się w przyszłości na polskich drogach. Szkoła jazdy Beta z Wołowa prowadzona przez Bernarda Kuskę jest świetnym przykładem tego, jak powinien wyglądać dobry ośrodek szkolenia kierowców. Siłą OSK z Wołowa jest kadra złożona z doświadczonych instruktorów jazdy, którzy sprawnie przeprowadzą kursantów przez zawiłości prawa drogowego podczas wykładów teoretycznych. 

Stopień przyswojenia wiadomości sprawdza nie tylko egzamin wewnętrzny, ale i regularne kontrole podczas zajęć praktycznych. Dzięki stałemu nadzorowi instruktorów nad tym, czy kursanci zwracają uwagę na znaki drogowe, wpoi im dobry zwyczaj patrzenia na znaki również podczas prowadzenia samochodu na własny rachunek, z prawkiem w kieszeni. Bardzo istotne jest również podejście do samego przebiegu zajęć praktycznych. Wiele szkół prowadzi swoich kursantów tylko po popularnych trasach egzaminacyjnych, jednak w przypadku OSK Beta jest inaczej. Kursanci uczęszczający na kurs do szkoły jazdy z Wołowa, uczą się przede wszystkim myślenia za kierownicą. Dlatego też jazdy odbywają się na różnych ulicach, a także w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych.

Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Nie ma jednak nic istotniejszego niż ćwiczenia praktyczne. Trudno nauczyć się jeździć bez faktycznego siedzenia za kółkiem i prowadzenie pojazdu. Podczas 30 godzin, które obowiązkowo wchodzą w konstrukcję kursu na prawo jazdy, można się wiele nauczyć, lub… nie nauczyć się niczego. Dzieje się tak z różnych przyczyn, najczęściej problemem jest niedopasowanie szkoły jazdy do własnych potrzeb oczekiwań. Przede wszystkim warto sprawdzić, jak czujemy się w obecności instruktora. Jest to kluczowy czynnik wpływający na komfort nauki. Wszak to właśnie instruktor wprowadza kursanta w tajniki jazdy samochodem oraz zasad panujących w ruchu drogowym.

Dlatego tak ważne jest, aby instruktor przykładał, jak największą uwagę do samopoczucia kursanta – stres i zdenerwowanie podczas nauki nie są mile widziane. Oczywiście, każdy się lekko denerwuje na początku przygody z prowadzeniem pojazdu, jednak z czasem lęk powinien zniknąć samoistnie. Instruktorzy z ośrodka szkolenia kierowców Beta z Wołowa dbają o swoich kursantów, co zaowocowało zaufaniem oraz przełożyło się na zdawalność podczas egzaminów.

Praktyka jest niezwykle ważna, bo tylko robiąc coś z zaangażowaniem i dostatecznie długo, jesteśmy w stanie osiągnąć zadowalające rezultaty. Jednak kiedy czujemy, że przysługujące 30 godzin praktyki w ramach kursu prawa jazdy to za mało, warto dokupić dodatkowe jazdy doszkalające. W ten sposób zwiększamy znacznie szanse na zakończenie egzaminu na prawko wynikiem pozytywnym. Wykupienie jazd dodatkowych to większe poczucie pewności za kółkiem. Kilka godzin więcej pozwoli na spokojnie przećwiczyć wszystkie manewry sprawiające kłopoty, dzięki czemu eliminujemy potencjalne czynniki stresogenne podczas egzaminu w WORDzie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz