Materiał Partnera

Jak zdać egzamin na Prawo Jazdy za pierwszym razem?

Jak zdać egzamin na Prawo Jazdy za pierwszym razem?

Posiadanie Prawa Jazdy, czyli dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem znacznie ułatwia życie i zwiększa szansę na zatrudnienie. Każdego dnia w wielu miastach kursanci podchodzą do egzaminów, z nadzieją, że uda im się zdać go za pierwszym razem. Czy jest jakiś przepis na sukces? Nie, jednak jeśli odpowiednio się przygotujesz i zapoznasz się z naszymi wskazówkami, szanse na powodzenie znacznie wzrosną.

Wybierz dobry Ośrodek Szkolenia Kierowców

Przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy każdy kandydat musi najpierw ukończyć kurs w wybranym przez siebie Ośrodku Szkoleniowym. Często to, jaką szkołę jazdy wybierzesz, ma duży wpływ nie tylko na wynik egzaminu, ale również na Twoje przyszłe podejście do prowadzenia pojazdu. Z tego względu nie podejmuj tej decyzji w pośpiechu. Zapoznaj się najpierw z dostępnymi w Twojej okolicy Ośrodkami Szkolenia Kierowców i zrób rozeznanie, w jaki sposób prowadzone są zajęcia. Na pewno masz swoje preferencje co do terminów i sposobu prowadzenia zajęć – przed podjęciem decyzji upewnij się, że wybrany ośrodek spełnia te kryteria.

Niektóre szkoły jazdy, takie jak Ośrodek Szkolenia Kierowców Zebra w Elblągu oferują pomoce dydaktyczne do nauki w domowym zaciszu w cenie kursu – jest to dobry sposób na utrwalenie materiału, dlatego warto zdecydować się na szkołę, która udostępnia kursantom pomoce dydaktyczne. Koniecznie przeczytaj też opinie o danym Ośrodku i zapytaj o to znajomych, którzy posiadają już prawo jazdy. Zwróć także uwagę na flotę, jaką dysponuje dany Ośrodek – samochody powinny być zadbane i sprawne techniczne. Warto również zapytać, czy w wybranym Ośrodku, jest przynajmniej jeden taki sam samochód, którym będziesz zdawać egzamin w WORDzie – egzamin praktyczny w modelu auta, które już znasz, będzie znacznie mniej stresujący.

Praktyka czyni mistrza

Każda szkoła jazdy oferuje swoim kursantom konkretną liczbę godzin nauki praktycznej. Jest to minimum 30 godzin, w skład których wchodzi jazda samochodem z instruktorem oraz szkolenie na placu manewrowym. Niektóre szkoły w ramach swojej oferty proponują kursantom również kilka dodatkowych, darmowych godzin jazdy. Każdy ośrodek umożliwia kursantom także dokupienie godzin, jeśli chcieliby więcej poćwiczyć przed egzaminem praktycznym. Warto skorzystać z tej możliwości, jeśli mimo zakończonych zajęć praktycznych wciąż nie czujesz się na tyle pewnie, by przystąpić do Egzaminu Państwowego. Pamiętaj, ze praktyka czyni mistrza i zainwestowane w dodatkowe godziny pieniądze prawdopodobnie zwrócą Ci się w postaci zdanego za pierwszym podejściem egzaminu.

Odpowiednie nastawienie kluczem do sukcesu

Po zakończeniu kursu na Prawo Jazdy przychodzi ten najważniejszy etap – Egzamin Państwowy. To nic strasznego i naprawdę można zdać go za pierwszym razem. Wielu kierowcom się to udało, dzięki odpowiedniemu nastawieniu. Przede wszystkim musisz uwierzyć w siebie. Jeśli wmówisz sobie, że nie dasz rady, podczas egzaminów stres może wziąć górę i nawet z odpowiednim przygotowaniem i dobrymi umiejętnościami możesz popełnić błędy, które wpłyną na wynik egzaminu. Pamiętaj, że egzaminatorzy nie są Twoimi wrogami, a ukończone egzaminy wewnętrzne w szkole jazdy świadczą o tym, że dobrze radzisz sobie z kierowaniem pojazdu. Spokojnie wykonuj polecenia egzaminatora i nie stresuj się, jeśli popełnisz drobny błąd – zazwyczaj nie skreśla on od razu całego egzaminu.

Nie traktuj również zdania egzaminu jako obowiązek. Pamiętaj, że robisz to dla siebie, a posiadanie Prawa Jazdy przyniesie Ci wiele korzyści. Spróbuj zaprzyjaźnić się z pojazdem, a egzamin będzie dla Ciebie przyjemnością i nawet nie zauważysz, kiedy minie wyznaczony czas.

Opracowanie:
Elbląg, płk. Dąbka 46
tel. 784 208 052
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz