Materiał Partnera

Jak zbudowany jest wytrzymały kontener biurowy?

Jak zbudowany jest wytrzymały kontener biurowy?

Kontenery biurowe coraz częściej wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest stworzenie pawilonu wytrzymałego, ale jednocześnie lekkiego i łatwego w transportowaniu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych możliwe jest przygotowanie tego typu obiektów nie tylko w krótkim czasie, ale też z zachowaniem wysokich standardów. Jak zatem zbudowany jest kontener biurowy?

Materiał odporny na wiele czynników

Przygotowanie kontenera biurowego wymaga zastosowania materiałów wytrzymałych. Z tego względu najczęściej są to konstrukcje stalowe, które z powodzeniem radzą sobie zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Charakteryzują się one także odpornością na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, do których zalicza się chociażby wilgoć. Zastosowanie zabezpieczenia antykorozyjnego pozwala uniknąć problematycznych zniszczeń, co w przypadku kontenera biurowego jest szczególnie ważne. W ofercie sprawdzonych producentów takich obiektów są one wykonywane ze stalowych profili zamkniętych.

Do budowy używa się ceowników i kątowników giętych na zimno. Taki właśnie sposób przygotowania kontenera biurowego proponuje firma Dom-Kon. Dba ona o kompleksowe wykończenie stalowych konstrukcji tego typu, które muszą być wyposażone również w wytrzymałą podłogę. Legary w formie stalowego profilu zamkniętego i zastosowanie blachy ocynkowanej pozwalają na wykorzystanie ocieplenia w formie wełny szklanej. Jest ona profesjonalnie podwieszana, co zapewnia odpowiednią izolację termiczną i tym samym możliwość korzystania z kontenera biurowego przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Wysoka jakość wykończenia

Oprócz odpowiedniej podłogi w konstrukcjach stalowych używanych jako kontenery biurowe bardzo ważne są też wytrzymałe ściany oraz tzw. stropodach. W przypadku pierwszych elementów konstrukcyjnych wykorzystuje się blachy powlekane trapezowe, przy czym szkielet takich kontenerów stanowi drewniany, wytrzymały stelaż. Wełna szklana i paroizolacja zapewniają odpowiednie warunki we wnętrzu, co gwarantują renomowani producenci kontenerów biurowych ze stali.

W swoich obiektach stosują oni takie same rozwiązania również w przypadku stropodachu. Jest on więc zabezpieczony przed działaniem wszelkich czynników zewnętrznych, a jednocześnie pozostaje lekki i w pełni funkcjonalny. Stalowe, ocieplane drzwi również chronią przed utratą ciepła, a okno z tworzyw sztucznych spełnia wszelkie normy w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Jednocześnie zapewnia dostęp światła zewnętrznego, co w przypadku kontenera biurowego jest bardzo istotnym czynnikiem. Warto zatem tego typu konstrukcje zamówić u renomowanego producenta, który wykona je w sposób profesjonalny i gwarantujący wieloletnią trwałość.

Opracowanie:
Węgrów, Strefowa 14
tel. 25 792 26 82
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz