Artykuł sponsorowany

Jak zbudować pawilon handlowy za pomocą płyt warstwowych?

Jak zbudować pawilon handlowy za pomocą płyt warstwowych?

Pawilony handlowe to dobry sposób na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Budynek taki musi nie tylko być wytrzymały, ale również funkcjonalny dla klientów. Wielu przedsiębiorcom zależy także, by jego budowa nie zajęła zbyt wiele czasu, a jego koszty zmieściły się w określonym, często niezbyt dużym budżecie. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest budowa pawilonu z płyt warstwowych. Zobacz, jakie są zalety tego rozwiązania.

Czym są płyty warstwowe?

Płyty warstwowe to materiał budowlany, który świetnie nadaje się nie tylko do budowy pawilonu, ale również wielu innych obiektów przemysłowych i użytkowych, magazynów i obiektów użyteczności publicznej. Zbudowane są z dwóch arkuszy blachy stalowej oraz wypełniającego je rdzenia konstrukcyjno-izolacyjnego. Wypełnienie może być wykonane z różnych surowców, dlatego płyty warstwowe spełniają różne zadania, w zależności od ich przeznaczenia. Duży wybór materiałów budowlanych, w tym także płyt warstwowych w swojej ofercie posiada firma Głuchów. Do najczęściej stosowanych rodzajów płyt warstwowych należą:

  • płyty z rdzeniem styropianowym,
  • płyty z wypełnieniem z wełny mineralnej,
  • płyty warstwowe poliuretanowe.

Pawilony handlowy z płyt warstwowych

Postawione od podstaw przez specjalistów pawilony z płyt warstwowych pełnią zazwyczaj funkcje:

  • sklepów,
  • małych punktów gastronomicznych,
  • kiosków.

Dużą zaletą tego typu budynków jest fakt, że wystarczy lekki remont i pawilon może pełnić zupełnie inną funkcję, być siedzibą nowej działalności, w tym samym pomieszczeniu. Co więcej, obiekt wykonany z płyty warstwowych łatwo można rozbudować lub odsprzedać, w zależności od powodzenia biznesu.

Do największych zalet płyty warstwowych, z których są wykonywane są pawilony handlowe, należy ich wysoka odporność na ogień, dobra termoizolacja oraz izolacja akustyczna. Duża różnorodność dostępnych kolorów pozwala na łatwe dopasowanie obiektu do architektury otoczenia.

Sam proces montażu oraz demontażu pawilonu z płyt warstwowych również nie sprawi wykwalifikowanym specjalistom większego problemu i nie zajmie zbyt wiele czasu. Jest to więc świetne rozwiązanie, kiedy zależny nam, by budynek szybko był gotowy do użytkowania. Płyty dają także praktycznie nieograniczone możliwości konstrukcyjne – za ich pomocą wykonać można przyciągający uwagę budynek, będący wspaniałą wizytówką naszej firmy.

Inne zastosowania płyt warstwowych

Za względu na swoje liczne zalety płyty warstwowe świetnie sprawdzają się nie tylko do budowy pawilonów handlowych, ale również wielu innych obiektów zarówno przemysłowych, jak i użytkowych. Należą do nich między innymi:

  • chłodnie,
  • garaże,
  • hale,
  • magazyny,
  • budynki biurowe.

 Jeśli więc poszukujesz materiałów budowlanych, które są tanie, a jednocześnie wytrzymałe, funkcjonalne i łatwe w montażu warto zastanowić się nad wyborem płyt warstwowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz