Materiał Partnera

Jak zaprojektować łazienkę z wanną narożną?

Jak zaprojektować łazienkę z wanną narożną?

Powszechne jest przekonanie, że wanna sprawdzi się jedynie w przestronnej łazience. I choć zazwyczaj faktycznie najmniejsze pomieszczenia bardzo trudno w nią wyposażyć, nie oznacza to, że nasza łazienka musi mieć wielkość pokoju, by móc od czasu do czasu cieszyć się gorącą, relaksującą kąpielą. Szczególnie, jeśli zainwestujemy w wanną narożną, która jest rozwiązaniem dedykowanym właśnie do małych łazienek.

Dlaczego warto zdecydować się na wannę narożną?

Wanny narożne cieszą się obecnie sporą popularnością i są wybierane równie chętnie, co tradycyjne wanny na planie prostokąta. Dlaczego warto się na taki produkt zdecydować?

- Przede wszystkim dzięki swemu nietypowemu zarysowi wanna narożna jest bardzo ciekawym elementem aranżacji przestrzeni łazienkowej – mówi przedstawiciel salonu łazienek MakPowszechną praktyką producentów jest projektowanie misy wanny w taki sposób, by znalazło się w nich podwyższenie służące za siedzisko. To rozwiązanie jest bardzo przydatne podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, a także umożliwia łatwe i bezpieczne wykąpanie osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Ostatnim argumentem za kupnem takiej wanny jest również fakt, że mimo pojemności porównywalnym z modelami prostokątnymi, zajmują one zazwyczaj mniej miejsca i dają większe możliwości aranżacji – co jest szczególnie istotne w łazienkach o małej powierzchni.

Aranżowanie łazienki z wanną narożną

Jak wspomnieliśmy wyżej, wanny narożne najlepiej będą spisywać się w łazienkach małych. Zaaranżowanie takich pomieszczeń jest dużym wyzwaniem, ponieważ nie możemy sobie pozwolić na dowolny wybór wykończenia i wyposażenia. Sama wanna narożna zajmuje dość sporo miejsca, a nietrafiony wybór płytek czy oświetlenie może sprawić, że optycznie łazienka skurczy się jeszcze bardziej, stanie się przytłaczająca, a korzystanie z niej – niekomfortowe. Co zrobić aby tego uniknąć? Przede wszystkim postawmy na duże płytki ścienne i podłogowe pozbawione dużej ilości ornamentów – gładkie powierzchnie i długie fugi sprawią, że łazienka będzie wydawać się nieco bardziej przestronna. Warto rozważyć kupno płytek wykończonych na połysk – wymagać będą one więcej uwagi przy czyszczeniu, jednak odbijające się od nich światło da nam większe poczucie przestrzeni. Podobnie wygląda kwestia kolorów. Barwy jasne – biel, lekkie odcienie szarości czy delikatne pastelowe odmiany innych kolorów – dają wrażenie, że wnętrze jest większe. Odwrotny efekt dają kolory ciemne, dlatego tych raczej powinniśmy unikać, traktować je jako ewentualny dodatek. Jak jeszcze możemy optycznie powiększyć naszą łazienkę? Rozwiązaniem może być montaż szklanych półek oraz rozbicie oświetlenia łazienki – zamiast jednego plafonu i ewentualnie lampki nad lustrem możemy zdecydować się na kilka mniejszych, rozmieszczonych na ścianach i suficie źródeł światła.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz