Materiał Partnera

Jak zaplanować bezpieczne wakacje z dzieckiem?

Jak zaplanować bezpieczne wakacje z dzieckiem?

Wyjazdy rodzinne to duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Maluszek ma okazję wyszaleć się w nowym miejscu, eksplorować nienznane otoczenie i poznawać świat. Rodzic ma już nieco więcej obowiązków, przede wszystkim powinien zapewnić bezpieczeństwo rodzinie. Jak więc zaplanować wakacje, aby pozostały po nich wyłącznie dobre wspomnienia?

Gdzie na wakacje?

Biura podróży takie jak Agencja Turystyczna Palmowo mają w swojej ofercie mnóstwo ciekawych wyjazdów. Jednak miejsce podróży warto dopasować w pierwszej kolejności do wieku dziecka. Są rodziny, które czują ducha przygody i są w stanie wyjechać za granicę nawet z kilkumiesięcznym dzieckiem, jednak dla większości świeżo upieczonych rodziców będzie to ekstremalne przeżycie. Jeśli twoje dziecko jest jeszcze malutkie, wybierz miejsce, które jest blisko. Na dalekie podróże zawsze przyjdzie czas. Jeśli dziecko dobrze zniesie wyjazd, następne wakacje możesz śmiało zaplanować w dalszym miejscu.

Jeśli twoje dziecko ma już kilka lat lub więcej, możesz pokusić się o wyjazd za granicę. Rodzinne wakacje chętnie pomoże zaplanować biuro podróży takie jak Agencja Turystyczna Palmowo. Biura podróży znają specyfikę różnych ośrodków wczasowych, tak więc bez problemu podpowiedzą, które miejsca będą przyjazne dzieciom.

Ochrona przeciwsłoneczna

Planując wakacje z dzieckiem, musisz pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Jest to absolutnie niezbędny element podczas pobytu na słońcu, nie tylko w trakcie wczasów rodzinnych. Oparzenia słoneczne z dzieciństwa to jeden z głównych czynników podnoszących ryzyko rozwoju czerniaka w dorosłym życiu, tak więc w trosce o zdrowie swojej pociechy zadbaj o:

  • Okulary przeciwsłoneczne.
  • Kapelusik lub czapeczkę oraz przewiewne ubranie.
  • Krem z filtrem - dzieci powinny być zawsze posmarowane kremem z najwyższym filtrem SPF50.

W czasie upałów unikaj ekspozycji na słońce w trakcie najsilniejszego promieniowania UV (ok 11.00-15.00). Kolejnym elementem jest nawadnianie - zawsze miej przy sobie wodę lub soki dla dziecka i dla siebie.

Apteczka na wyjazd nie tylko dla dziecka

Aby wczasy rodzinne były udane, pamiętaj o niezbędnych środkach na wypadek choroby lub gorszego samopoczucia. Lista tych rzeczy jest dość długa, lecz lepiej jest je wziąć, niż później żałować.

  • Termometr, lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy.
  • Plastry, woda utleniona.
  • Preparat na kaszel i katar.
  • Lek na biegunkę i wymioty.
  • Sól fizjologiczna.
  • Preparat na ząbkowanie (dla młodszych dzieci).

Jeśli wybierasz się w daleką, zagraniczną podróż, do walizki warto wziąć również książeczkę zdrowia. Informacje o przebytych szczepieniach mogą się okazać bardzo przydatne.

Opracowanie:
Chełmek, Powstańców Śląskich 5D lok. 9
tel. 882 753 623
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz