Artykuł sponsorowany

Jak zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Jak zapisać dziecko do przedszkola niepublicznego?

Przedszkola niepubliczne są coraz częstszym wyborem wśród rodziców, którzy poszukują idealnej placówki edukacyjnej dla swoich pociech. Jest to spowodowane zarówno ograniczoną liczbą miejsc w przedszkolach publicznych, jak i mało atrakcyjną ofertą w takich placówkach. Rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny jest wysoki poziom edukacji od najmłodszych lat. O czym warto pamiętać, zapisując dziecko do niepublicznego przedszkola?

Najważniejsze informacje o zapisach dziecka do niepublicznego przedszkola

Poszukując idealnego przedszkola dla pociechy, warto kierować się głównie oferowanymi usługami edukacyjnymi. Przedszkola niepubliczne z pewnością dysponują znacznie bardziej rozbudowanymi zajęciami edukacyjnymi, niż placówki publiczne. Taką ofertę zapewnia m.in. niepubliczne przedszkole w Warszawie Entliczek Pentliczek, dla którego najważniejszy jest przede wszystkim rozwój dziecka. Takie miejsca realizują zarówno podstawowy program edukacji, jak i oferują dodatkowe zajęcia. Warto jednak przed zapisaniem dowiedzieć się, jaki profil posiada dane przedszkole i czy zapewnia wyższy poziom kształcenia, m.in. w zakresie muzyki lub języków obcych. Ważna jest także kwestia jadłospisu – posiłki powinny być pełnowartościowe i dawać możliwość dopasowania rodzaju diety do potrzeb dziecka.

Zapisy do przedszkoli niepublicznych dają zwykle więcej możliwości, niż do publicznych placówek. Dotyczy to głównie terminów zapisów. Placówki niepubliczne prowadzą nabór przez cały rok. Można więc zdecydować o zapisaniu dziecka w trakcie roku szkolnego. W kwestiach technicznych to podczas trwania rekrutacji należy wypełnić właściwe formularze zgłoszeniowe i podać dane osobowe dziecka oraz jego opiekuna. Kartę informacyjno-zgłoszeniową można złożyć drogą mailową lub poprzez osobistą wizytę w wybranym oddziale placówki. Tego typu dokumenty znajdują się w przedszkolu, lub na stronie internetowej. W razie problemów lub wątpliwości rodzice mogą także skontaktować się z pracownikami telefonicznie.

Zalety niepublicznych przedszkoli

Prywatne przedszkola wiążą się, co prawda z kosztami za czesne, ale warto także pamiętać, że za te środki placówki mogą przygotować bogatą ofertę zajęć, opiekę specjalistów, a także dopasować dietę dla każdego malucha. Publiczne placówki zwykle nie mają takiej możliwości. Niepubliczne przedszkola wyróżniają się także bogatym pakietem aktywności artystycznych, językowych oraz dydaktycznych. Dodatkowe zajęcia pozwalają dzieciom zdobywać więcej umiejętności i uczyć się w sposób dynamiczny, przez zabawę. W efekcie nauka przestaje być koniecznością, a staje się przyjemna i skuteczna.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz