Materiał Partnera

Jak zaoszczędzić na tonerach, nie psując drukarki?

Jak zaoszczędzić na tonerach, nie psując drukarki?

Kupując drukarkę, dostaliście zapewne startowy toner albo tusz. Na firmowych produktach, wiadomo, drukarka drukuje najlepiej. Ale prędzej czy później zbiorniki opróżnią się i trzeba będzie zastąpić je nowymi. I tu zwykle przeciętny użytkownik domowej, albo nawet biurowej drukarki staje przed dylematem. Kupić drogi tusz firmowy, czy postawić na tańszy zamiennik? W tym artykule postaramy się nieco pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Skąd wziąć wysokiej jakości zamienniki materiałów eksploatacyjnych do drukarek?

Chyba nie ma wątpliwości, że zamienniki wszelkiego rodzaju części eksploatacyjnych, czy to do samochodów, czy właśnie do drukarek, zawsze są tańsze, niż produkty markowe. Dlaczego – ano właśnie dlatego, że płaci się też za markę. Ale czym jest marka? Marka to znak, który świadczy o tym, że produkt nim oznaczony jest wysokiej jakości. Marka daje nam pewność. Zamiennik już nie. Dlatego, by wybrać dobry zamiennik tuszu do drukarki, trzeba co nieco na ten temat wiedzieć. Informacje na temat jakości zamienników tonerów do drukarek możemy znaleźć wśród opinii innych użytkowników sieci. Zwykle znajdziemy tam opinie obiektywne, którymi możemy się kierować. Można także korzystać z wszelkiego rodzaju testów i zestawień. Testy parametrów tuszów do drukarek przeprowadzają na przykład czasopisma komputerowe. Specjalista sprawdza działanie wielu produktów i porównuje wszystko, począwszy od czytelności opakowania, przez odwzorowanie kolorów, po liczbę zadrukowanych stron. Oczywiście porównuje także cenę tuszu do drukarki, a także cenę zadrukowania jednej strony A4.

Jak sprawdzić jakość tonera do drukarki?

Zestawienia tego rodzaju to nie tylko wiarygodne źródło informacji dla klientów, ale także cenione są przez producentów tonerów do drukarek. Dzięki nim wiedzą oni jakiej jakości są ich proszki drukujące, jaką mają odporność na ścieranie i tym podobne. Producenci zamienników do drukarek starają się także o uzyskanie certyfikatów, które najlepiej świadczą o jakości ich produktów. Na stronie 123 drukuj.pl można znaleźć wiele zamienników opatrzonych międzynarodowymi certyfikatami, w niskich cenach, korzystnie konkurujących z cenami produktów markowych.

Opracowanie:
Żerniki Wrocławskie, Strzelińska 21
tel. 71 311 61 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz