Materiał Partnera

Jak zaoszczędzić na paliwie, czyli monitoring pojazdów w twojej flocie

Jak zaoszczędzić na paliwie, czyli monitoring pojazdów w twojej flocie
Jak ograniczyć zużycie paliwa i przy okazji nieco zaoszczędzić? To zdecydowanie jedno z pytań, które najczęściej pojawia się w głowach fleet managerów i właścicieli firmowych flot pojazdów. Eco-driving należy bowiem do tych wymagających nauk, których kierowcy jakoś nie potrafią dobrze zapamiętać, jeśli zatem ich obietnice, związane z wymaganą eksploatacją auta nie pokrywają się z rzeczywistością, zdecydowanie jest to moment, w którym należy zainteresować się monitoringiem pojazdów GPS.

Niestety, nawet ci najbardziej zaufani kierowcy potrafią „skręcić gdzieś w bok”, wykorzystując służbowy samochód do celów prywatnych i nie chodzi tu wyłącznie o załatwianie spraw we wszelkiego typu urzędach czy galeriach handlowych – ci najbardziej pewni siebie wypuszczają się również potajemnie firmowymi autami poza miasto. Czy naprawdę chcesz płacić za tego typu brak profesjonalizmu? Pamiętaj, że wysokie zużycie paliwa nie wiąże się wyłącznie z brakiem umiejętności stosowania eco-jazdy przez Twoich pracowników. Nieuzasadnione przebiegi także robią swoje, nie wspominając już o kradzieżach paliwa, czy nawet takich drobnostkach, jak tankowanie na innej, niż sugerowana przez Ciebie, stacji paliw. Na szczęście liderzy usług telematycznych wiedzą doskonale jak zapobiegać tego typu poważnym nadużyciom. Oferują niezwykle funkcjonalny i stanowiący nieocenioną pomoc w zarządzaniu flotą monitoring pojazdów, dzięki któremu możliwe będzie nie tylko wyeliminowanie typowych dla posiadaczy flot problemów, ale także egzekwowanie stosowania się do zasad eco-drivingu.

Kontrola firmowych pojazdów – jak to działa?

Wszystko zaczyna się od zainstalowania lokalizatora GPS w każdym z Twoich lub zarządzanych przez Ciebie samochodów. Następnie wybrany dostawca usługi zapewni Ci dostęp do platformy lokalizacyjnej, którą będziesz mógł obsługiwać również na swoim smartfonie bądź tablecie, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji mobilnej. Na rynku funkcjonuje kila godnych zaufania i liczących się firm – liderem w tej dziedzinie jest Finder S.A. Od tego momentu będziesz wiedział dokładnie gdzie znajdują się jednostki danego zespołu pojazdów oraz zweryfikujesz, czy kierowcy poruszają się wyznaczoną trasą i jakie stacje paliw wybierają. Każda nadprogramowa wycieczka zostanie zatem natychmiast wychwycona. Dodatkowo, dzięki usłudze generowania raportów i tworzenia analiz, w tym również analizy stylu jazdy kierowcy, będziesz mógł w końcu przeprowadzić skuteczne szkolenie, poparte przykładami. Każdy sprzeciw pracownika i argumentację typu „mnie to nie dotyczy, ja jeżdżę eko” stłumisz, posiadając przecież niezbite dowody na to, że jednak było inaczej. Dzięki kontroli pojazdów zapewnisz swojej flocie bezpieczeństwo, zniwelujesz nadużycia, pozbędziesz się pracowników, działających na szkodę firmy, zwiększysz efektywność pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów, w tym przede wszystkim wydatków na paliwo i serwisowanie aut, a więc jak widzisz – znacznie usprawnisz funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Oferty firm oferujących śledzenie pojazdów przez GPS, już i tak niezwykle atrakcyjne oferty, są na bieżąco wzbogacane o kolejne praktyczne rozwiązania. Nie warto więc odkładać tej decyzji na „wieczne nigdy”, szczególnie, że kontrola i lokalizatory GPS są polecane przez stale rosnącą grupę zadowolonych fleet managerów i właścicieli flot. Nie pozostawaj zatem w tyle i postaw na monitoring, który stanowi dla Ciebie również doskonałe wsparcie zarządcze.

Oceń artykuł (3)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz