Materiał Partnera

Jak zadbać o stylowe oświetlenie wnętrz, czyli lampy i żyrandole

Jak zadbać o stylowe oświetlenie wnętrz, czyli lampy i żyrandole

Lampy i żyrandole dostarczające do pomieszczenia sztuczne światło są bardzo ważne ze względu na swoją funkcjonalność, ale stanowią też jeden z istotnych punktów aranżacji wnętrz. Warto więc skorzystać z szerokiego asortymentu dobrych sklepów z różnego rodzaju oświetleniem. Jakie dokładnie produkty znajdują się w ofercie i które z nich warto wybrać?

Styl przede wszystkim

Dla osób, które pragną w wyjątkowy sposób udekorować wnętrza, doskonałym rozwiązaniem będą efektowne żyrandole. Zawierają one zazwyczaj bardzo dużo punktów świetlnych, dzięki czemu wyglądają spektakularnie. Niezwykłe piękno i luksusowy charakter wnętrzom nadają żyrandole kryształowe. Oferowane przez firmę Eurostar Sp. z o.o. urządzenia oświetleniowe tego typu charakteryzuje niepowtarzalny wzór, ale też wysoka funkcjonalność i trwałość. Różnorodność kształtów pozwala dopasować żyrandol do stylu panującego w konkretnym pomieszczeniu. Żyrandol może być też wyposażony w stylowy abażur – dobrze dopasowany stanowi niezwykle elegancki, efektowny element sufitu. Należy jednak pamiętać o tym, że żyrandol musi przede wszystkim służyć jako element oświetlenia. Warto więc jego zakup skonsultować z ekspertami ze specjalistycznego sklepu – pozwoli to na dobranie produktu pasującego do konkretnego wnętrza.

Kinkiety, lampy stojące i oświetlenie punktowe

Efektowny żyrandol doskonale uzupełniać może oświetlenie ścienne, takie jak np. stylowe kinkiety. Tego typu elementy dostarczające światło mogą stanowić istotną część kompletnego oświetlenia wnętrz. Tworzą wyjątkowy klimat, wykorzystuje się je zarówno w pokojach, jak i korytarzach. Podobnie jak żyrandole, pełnią ważną funkcję dekoracyjną, stanowiąc jednocześnie dobre źródło światła dodatkowego.

Jako uzupełnienie pełnego oświetlenia w budynku stosuje się lampy stojące. Mogą być umieszczone pod ścianą, w kącie lub w innych miejscach, stanowiąc doskonałe źródło światła i stylową ozdobę. W zabudowach natomiast wykorzystuje się oświetlenie punktowe. Zazwyczaj występuje ono w formie oprawy typu „oczko”, czyli okrągłego, niezbyt dużego punktu światła. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się zarówno w domu, jak i w sklepie czy biurze. Wybór odpowiedniej lampy, żyrandola czy innych elementów oświetlenia nie jest łatwy, dlatego warto skonsultować się ze specjalistycznym sklepem. Bogata oferta połączona z wiedzą sprzedawców pozwoli na dopasowanie źródeł światła do indywidualnych preferencji.

Opracowanie:
Goławin 53C
tel. 608 300 245
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz